5 najlepszych pomysłów na imprezę studencką

5 najlepszych pomysłów na imprezę studencką

Studencka impreza to niekoniecznie całonocne balangowanie w akademiku. Studenci, którzy chcą zabawić się w ciekawy i inspirujący sposób, mają o wiele szersze możliwości. Ciekawi nowych wrażeń, często realizują pomysły nietuzinkowe.

Imprezy integracyjne to doskonała okazja, aby zacieśnić więzi z kolegami i koleżankami. To dlatego tak chętnie je organizujemy. Aby impreza pozostała na długo w pamięci i stanowiła połączenie przyjemnego z pożytecznym, proponujemy kilka najlepszych wariantów wspólnego spędzenia czasu w gronie znajomych.

 

1. Impreza tematyczna

To taka dorosła, choć niekoniecznie poważna, wersja dziecięcego balu kostiumowego. Zorganizujcie zabawę pod hasłem “Piraci z Karaibów” lub “Najstraszniejsze horrory”. Niech wszyscy uczestnicy imprezy przyjdą odpowiednio ubrani, w makijażu i ze stosownymi atrybutami. Gospodarze imprezy powinni zadbać o wystrój pomieszczenia, a także menu i drinki nawiązujące do tematu przewodniego spotkania. Ważnym aspektem zabawy będzie także muzyka. Taka impreza zapewni Wam nie tylko doskonałą zabawę, ale także da pole do popisu dla Waszej wyobraźni i kreatywności.

2. Wyjazd na narty

Zimą to właśnie wyjazd na narty jest najlepszym pomysłem na studencką imprezę. Nic nie zapewnia takiej rozrywki i potężnej dawki adrenaliny jak właśnie szalone gonitwy po stoku narciarskim. Ci z uczestników, którzy jeszcze nie opanowali trudnej sztuki jazdy na nartach, będą mieli po temu doskonałą okazję, ponieważ na stokach można skorzystać ze specjalistycznych szkoleń. Nauka w gronie najbliższych przyjaciół to nie tylko ciekawe, ale i zabawne doświadczenie, które pozwoli Wam zbliżyć się do siebie i zacieśnić łączącą Was nić sympatii. A przecież po nartach przyjdzie jeszcze czas na nieskrępowane niczym szaleństwo ze śnieżkami, no i wieczorny odpoczynek przy rozgrzewających napojach. Doskonałą propozycją zarówno dla doświadczonych narciarzy, jak i amatorów jest ośrodek Val di Sole we Włoszech; działa w nim polska szkoła narciarska (oferta znajduje się na http://ski2sky.pl/). Szeroki wybór stoków o różnym poziomie trudności zadośćuczyni oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających miłośników białego szaleństwa. Dla rządnych większej adrenaliny polecamy także zjazdy na snowboardzie.

 

3. Gry planszowe

Wieje nudą? Nic podobnego - gry planszowe to doskonały pomysł na studencką imprezę! Przygotujcie sobie 3 lub 4 warianty. Może to być gra w monopol lub w chińczyka, a nawet jakaś dziecięca planszówka. Szybko przekonacie się, że wspólne gry dostarczą Wam niezwykłej zabawy. Możecie ze sobą rywalizować, zawiązywać sojusze, planować odwety. Gry planszowe stwarzają mnóstwo zabawnych sytuacji, które dostarczą Wam emocji i pozwolą lepiej się poznać.

Jakie jeszcze zalety ma ta forma spędzania czasu? Przede wszystkim nie wymaga ponoszenia dużych wydatków - zabawę możecie zorganizować w akademiku lub na stancji, a gry możecie przywieźć z domu rodzinnego. Poza tym organizacja imprezy w żadnej mierze nie zależy od warunków atmosferycznych, jest to więc doskonały pomysł na zimowe wieczory.

     

4. Impreza w hostelu

To jednak nie to, o czym zapewne pomyślała większość z Was. Impreza w hostelu to doskonały sposób na zwiedzenie miasta. Wynajęcie jednego lub dwóch pokoi, np. w Krakowie, blisko centrum, w Hostelu Folklor, pozwoli Wam połączyć przyjemne z pożytecznym. Za dnia możecie poznać Kraków, jego zabytki i urokliwe uliczki wokół Rynku, zwiedzić muzea i obiekty sakralne. Natomiast wieczorami, i zapewne nocami także, warto wybrać się do kilku popularnych pubów i knajpek. W zimne, deszczowe dni i wieczory można urządzić sobie imprezę w pokoju przy ciekawych zabawach i przyjemnej muzyce.

 

5. Impreza plenerowa

To doskonały pomysł na imprezę w okresie wiosenno-letnim. Niegdyś niezwykle popularne ogniska obecnie zostały wyparte przez imprezy w klubach i knajpach. Szkoda, bo zapewniały naprawdę doskonałą zabawę. Jeśli więc niestraszne Wam komary i dym z ogniska - zorganizujcie imprezę plenerową. Taką z kiełbaskami i ziemniakami pieczonymi w ognisku, ze śpiewami i gitarą. Pamiętajcie jednak o tym, aby uzyskać pozwolenie na rozpalenie ogniska od właściciela terenu.

 

Imprezy studenckie dostarczają mnóstwo zabawy i sprzyjają zawiązywaniu nowych przyjaźni. Te najlepsze pozostaną w Waszych wspomnieniach na długie lata. Dlatego postarajcie się trochę przy organizacji i nie idźcie na łatwiznę.

Komentarze