Co zabrać w podróż?

Co zabrać w podróż?

Jakie rzeczy są niezbędne w podróży, a bez jakich można się obyć? O czym pamiętać podczas przygotowań?

Wyjazdy zagraniczne są jedną z najciekawszych atrakcji, jakie mają do zaoferowania studia. Mowa tu nie tylko o wymianie studenckiej między różnymi ośrodkami naukowymi, ale również o wycieczkach integracyjnych, na które wybierają się całe roczniki. W poniższym artykule podpowiemy, jak się przygotować do takiego wyjazdu i co warto ze sobą zabrać, a co lepiej pozostawić w domu.

 

Sporządź listę

Nie należy zanadto ufać swojej pamięci przy pakowaniu. Jeśli nie zapiszesz sobie gdzieś listy rzeczy do spakowania, jest więcej niż prawdopodobne, że czegoś zapomnisz. Na początku zapisz wszystko, co uważasz za niezbędne podczas podróży. Później przyjdzie czas na wykreślenie niektórych pozycji (w końcu pojemność walizek i toreb jest ograniczona). Jeśli czeka Cię podróż samolotem, pamiętaj o tym, by Twój bagaż nie przekraczał odgórnie określonego limitu, obowiązującego w ramach danej linii lotniczej. Limit ten uzależniony jest od wykupionej klasy. W klasie ekonomicznej bagaż na ogół nie może ważyć więcej niż 23 kg. Aby się upewnić, czy Twój ekwipunek nie jest za ciężki, sprawdź dokładnie wszystkie szczegółowe informacje na stronie internetowej danej linii lotniczej.

 

Jak oszczędzić miejsce w walizce?

Im mniej ze sobą zabierzesz, tym więcej będziesz miał/a swobody i luzu. Zwłaszcza jeśli wybierasz się gdzieś tylko z plecakiem, warto pomyśleć o racjonalnym zagospodarowaniu jego wnętrza. Zbyt duży balast może Ci popsuć całą frajdę z wyjazdu. Wystarczy kierować się kilkoma zasadami przy pakowaniu, by zaoszczędzić miejsce w plecaku, walizce czy torbie.

Pierwsza zasada jest taka, by na trzy koszulki przypadała jedna para spodni. To mało? Nie musisz przecież zabierać ze sobą całej swojej garderoby.

Druga zasada polega na odpowiednim uporządkowaniu kosmetyków (sprawdź, które preparaty są najlepsze na stronie products-bank.com). Preparaty w dużych opakowaniach zostaw w domu, a jeśli coś jest Ci naprawdę potrzebne, przelej to do mniejszej buteleczki. Niektórych środków higienicznych nie będziesz potrzebować, jeśli Twoim punktem docelowym jest np. hotel.

Natomiast trzecia zasada brzmi następująco: wykorzystaj każdy skrawek pustej przestrzeni w walizce. Różne drobne rzeczy, takie jak okulary w etui czy skarpety, możesz umieścić np. w butach. Zamiast brać ze sobą jeszcze jedną koszulkę i parę spodni, spakuj lepiej sukienkę.

 

Stosując się do powyższych rad, łatwiej Ci będzie ujarzmić swój bagaż. Im mniej spakujesz, tym lżejszą będziesz mieć podróż. Nie należy jednak przesadzać z wykreślaniem kolejnych pozycji z listy – w końcu wyjazd ma służyć wypoczynkowi, a nie umartwianiu się.

 

Komentarze