Gdzie szukać tanich noclegów?

Gdzie szukać tanich noclegów?

Student szuka noclegu. Jakiego? Taniego. Niezależnie od tego, czy podróżuje właśnie po Europie i chce przenocować w Paryżu, czy też weekend spędza na studiach w oddalonym mieście, cel jest taki sam – wyspać się w przyzwoitych warunkach, za małe pieniądze.

Złotym środkiem w takich sytuacjach, jest poszukanie w Internecie taniego noclegu. Liczne serwisy funkcjonują jako bazy ofert noclegowych. Niektóre z nich studenci upodobali sobie szczególnie, bo są wygodne, przejrzyste i umożliwiają znalezienie miejsca do spania za naprawdę niewielką sumę.


HostelWorld.com

Opłacalną alternatywą dla hotelu jest hostel. To, co prawda, niższy standard, ale za przyzwoitą cenę. Poza tym, w hostelu, gdzie panuje luźna, studencka atmosfera, niemal zawsze zawrzemy nowe znajomości. Często w cenie jest śniadanie i kilka innych udogodnień. Możemy wykupić nocleg w pokoju prywatnym lub mieszczącym od kilku do kilkunastu osób. HostelWorld jest największą bazą hosteli w sieci i ma także polską odsłonę. Znajdziemy tu oferty hosteli z całego świata.


Couchsurfing oraz AirBnB

Idea couchsurfingu zakłada udostępnianie przyjezdnym miejsca do spania za darmo. Użytkownicy logują się w serwisie www.couchsurfing.com i kontaktują z krajowcami, którzy odstąpią im u siebie łóżko, kanapę lub cały pokój na określony czas. AirBnB działa podobnie, tyle że za nocleg musimy już zapłacić. Zwykle jest to niewielka suma i wielu osobom właśnie to rozwiązanie odpowiada bardziej.


Akademiki i pensjonaty

Większość akademików w Polsce i za granicą udostępnia podróżnym pokoje gościnne za nieduże pieniądze. Ceny zaczynają się w nich już od kilkunastu złotych. Informacje na ten temat można znaleźć na stronach uczelni lub w serwisach o szerokim zakresie wyszukiwania, obejmujących różne formy noclegów. Tam też poszukujmy ofert tanich pensjonatów, schronisk i noclegowni. Warto również zaglądać na blogi podróżnicze, gdzie często znajdziemy adresy sprawdzonych kwater.


Przydatne linki:
www.mlecznepodroze.pl
www.hostelbookers.com
www.ethno-passion.blogspot.com
www.booking.com
www.wimdu.pl
www.9flats.com


Elżbieta Gwóźdź

 

Komentarze