Jak studenci spędzają czas wolny?

Jak studenci spędzają czas wolny?

Statystyki alarmują - studenci coraz częściej spędzają swój czas wolny w sposób bierny! Dodatkowo wszystkie preferowane przez nich czynności nie rozwijają zainteresowań. Jak temu zaradzić?

Zapytaliśmy grupę żaków, co najchętniej robią poza uczelnią. 28% z nich przyznało się, że całe wieczory przesiadują przed telewizorem, 24% spędza czas ze swoją drugą połówką, a 41% spotyka się ze swoimi znajomymi na domówkach. Pozostali przyznali się, że nie mają ochoty na nic poza leniuchowaniem lub po prostu nie stać ich na inne atrakcje, chociaż bardzo by chcieli spróbować czegoś nowego. I właśnie brak pieniędzy jest tutaj najczęstszym problemem, bo, jak przyznają studenci - energię i czas znajdą zawsze, a z pieniędzmi na dobrą zabawę jest problem - musi im w końcu wystarczyć funduszy na podstawowe wydatki, aby przetrwać do końca miesiąca. Ponadto wszystkie czynności wymienione przez studentów w większości należą do nieangażujących fizycznie.

 

Jak zmienić swój model spędzania czasu wolnego?

Istnieją rozwiązania, które nie wymagają dużego wkładu pieniędzy i można czerpać z nich dobrą zabawę. Nie można tłumaczyć sobie, że skoro nie ma się funduszy, trzeba siedzieć i się nudzić. Powoli, małymi kroczkami, można zmieniać swoje niezdrowe, bierne nawyki. Najlepszym sposobem na spędzanie czasu wolnego jest sport! Wystarczy zacząć od niedługich spacerów po parku razem z grupą znajomych, a, kto wie, może niedługo namówisz ich na poranne joggingi? Jednak jeżeli obecnie panuje sroga zima lub mglista jesień, a pogoda nie zachęca do wyjścia z domu, internet jest pełen zniżek na różne atrakcje w lokalach. Wiele siłowni, basenów, parków trampolin ma w swojej ofercie specjalne okazje dla żaków, trzeba tylko umieć dobrze szukać. W Zielonogórskim parku trampolin Skokoloco organizowane są np. „Studenckie poniedziałki” - akcje promocyjne, gdzie za okazaniem legitymacji studenckiej można wejść taniej lub uzyskuje się rabaty na wybrane atrakcje.

 

trampoliny


trampoliny

trampoliny

 

Weź sprawy w swoje ręce!

Człowiek powinien dbać o swoją kondycję nie tylko, kiedy zdrowie zaczyna o sobie przypominać, ale przez całe swoje życie. To samo tyczy się zainteresowań. Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć rozwijać swoje pasje. Studencie, to najlepszy czas, aby wziąć sprawy w swoje ręce, zadbać o siebie i rozwinąć się! Gdy skończysz studia, pójdziesz do pracy i założysz rodzinę, będziesz miał niewiele czasu na to, aby zrobić coś dla siebie. Zrezygnuj z biernego spędzania czasu wolnego, postaw na coś ,co zaprocentuje w twojej przyszłości. Na pewno kiedyś sobie za to podziękujesz.

Komentarze