Jak wybrać ubezpieczenie na czas wyjazdu za granicę?

Jak wybrać ubezpieczenie na czas wyjazdu za granicę?

Ubezpieczenie powinno znaleźć się na liście priorytetów do załatwienia przed każdym wyjazdem zagranicznym. Wariantów ubezpieczeń jest jednak wiele, dlatego warto odpowiednio wcześnie zastanowić się, czego potrzebujemy.

 

Ubezpieczenie ma znaczenie

Atrakcyjne zniżki przysługują studentom na wielu polach. Nie inaczej jest z ubezpieczeniem. Każda agencja ubezpieczeniowa ma w swojej ofercie gratkę dla uczniów i studentów lub osób do określonej granicy wiekowej. Warto zapoznać się z wszystkimi dostępnymi opcjami i porównać je pod kątem indywidualnych potrzeb. Może się okazać, że najkorzystniejsza będzie dla nas oferta przygotowana dla osób młodych, przed ukończeniem 24 lub 25 roku życia, niezależnie od statusu. Agencje dysponują też ubezpieczeniami pomyślanymi o studentach i osobach uczących się do 26 lat. Z pewnością oprócz ubezpieczenia podstawowego, przydatne może okazać się OC czy ubezpieczenie NNW. Studenci często wybierają ponadto polisę sportową i zabezpieczają swój bagaż.

Skoro jako osoby młode i uczące się mamy możliwość skorzystania ze zniżki, możemy wybrać droższą opcję. Na ubezpieczeniu nie warto oszczędzać, zwłaszcza przy wyjazdach zagranicznych. Pamiętajmy też, że ograniczenie się do wyrobienia karty EKUZ nie wystarczy. Karta co prawda uprawnia nas do korzystania z państwowej opieki zdrowotnej za granicą, ale tylko na zasadach, jakie obowiązują mieszkańców danego kraju. W razie wypadku, może się więc okazać, że część wykonanych zabiegów czy interwencji jest nierefundowana lub musimy pokryć pewien procent kosztów leczenia bez względu na ich charakter.

 

Kiedy pomyśleć o ubezpieczeniu podróżnym?

W ferworze przygotowań do podróży nietrudno zapomnieć o ubezpieczeniu. Teoretycznie nie jest to rzecz, którą musimy załatwić z wyprzedzeniem, jednak warto pomyśleć o niej odpowiednio wcześniej. Po pierwsze, mamy wtedy możliwość na spokojnie porównać oferty biur ubezpieczeniowych i banków. Po drugie, mamy czas zapoznać się z wytycznymi odnośnie ubezpieczenia, jakie nakładają na nas różne instytucje, np. zagraniczna uczelnia. Po trzecie, możemy bez pośpiechu wyrobić sobie kartę EKUZ.

 

Komentarze