Jak zarabiać na pisaniu?

Jak zarabiać na pisaniu?

W sieci można znaleźć wiele portali stworzonych z myślą o osobach, które chciałyby zlecić komuś kompetentnemu napisanie artykułu na określony temat. Takie miejsca stwarzają doskonałą okazję do zarobienia szybkich pieniędzy.

Dzięki takim portalom jak GoodConent.pl, GiełdaTekstów.pl czy textbookers.com każdy, kto w stopniu wykraczającym ponad przeciętność umie posługiwać się słowem pisanym, ma szansę dorobić na tworzeniu tekstów na zlecenie. Tego typu portale rozwiązują problem samodzielnego szukania potencjalnych zleceniodawców, a także sposobu rozliczania się.

 

Copywriting – sposób na zarobienie szybkich pieniędzy

Pisanie tekstów na zamówienie to inaczej copywriting, a osobę, która trudni się tym zajęciem, nazywamy copywriterem. Część copywriterów zarabia na życie samym pisaniem, dla pozostałej zaś części jest to tylko praca dodatkowa. Copywriter może być zatrudniony na pełen etat, np. w agencji reklamowej czy w innej dowolnej firmie, ale może też pracować jako „wolny strzelec”, czyli samodzielnie wyszukiwać zleceniodawców w sieci. Dla studenta najlepszą opcją byłoby właśnie takie samodzielne szukanie zleceń.

 

Jak przebiega cała procedura?

Za pośrednictwem wspomnianych powyżej portali bardzo łatwo można znaleźć zarówno potencjalnych zleceniodawców, jak również zleceniobiorców. Wystarczy zarejestrować się na portalu, przejrzeć dostępne zlecenia, wybrać jedno z nich i napisać tekst, który zostanie poddany ocenie moderatora pod kątem zgodności z wytycznymi podanymi w zleceniu. Jeśli tekst spełni elementarne wymagania, trafia do klienta. Copywriter otrzymuje wynagrodzenie przelewem. Żadna filozofia.

 

Teksty na giełdzie

Innym sposobem na szybki zarobek jest wystawienie swoich gotowych tekstów na specjalnej giełdzie. Zalecamy jednak tę opcję jedynie doświadczonym copywriterom, którzy znają się na swoim fachu. Każdy z wystawionych tekstów należy oczywiście naszpikować odpowiednią ilością słów kluczowych. Na początku może być trudno znaleźć klienta: największym powodzeniem cieszą się, jak wszędzie indziej, starzy wyjadacze, którzy zdążyli już wyrobić sobie markę. Ale jeśli umiesz pisać, prędzej czy później z pewnością znajdziesz osobę, która chętnie kupi Twoje teksty.

 

Copywriting może być intratnym zajęciem, przynoszącym nie tylko korzyści finansowe, ale również satysfakcję. Niewykluczone, że zdobyte w ten sposób umiejętności przydadzą Ci się w późniejszym życiu zawodowym.

 

Komentarze