Kluby studenckie w Krakowie – gdzie bawią się krakowscy studenci?

Kluby studenckie w Krakowie – gdzie bawią się krakowscy studenci?

Trzeba byłoby poświęcić znaczną część życia, aby zebrać w jednym miejscu i opisać wszystkie imprezowe miejsca w Krakowie, które przyciągają brać akademicką. Ulice tego miasta są usłane knajpami i klubami. Oto kilka z tych legendarnych, w których studenci czują się jak w domu.

Akademickie Centrum Kultury Klub Studio

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprezowni w mieście. Znajdziemy ją na ulicy Budryka 4, czyli w centrum miasteczka studenckiego AGH. To lokal służący do dobrej zabawy i czerpania inspiracji z wydarzeń kulturalnych. A kultury jest w nim naprawdę sporo – cykl Studio Kabaretu, koncerty i festiwale to codzienność. Do tego w każdy czwartek odbywa się tu Największa Studencka Dyskoteka w Krakowie.


Klub Żaczek

Zlokalizowany na ulicy 3 Maja 5. To miejsce, w którym pierwsze kroki stawiali liczni rodzimi wykonawcy. Do dziś odbywają się tu koncerty zarówno cenionych, jak i debiutujących artystów. Stałym punktem w repertuarze „Żaczka” są coroczne Juwenalia, festiwale teatralne, koncerty oraz imprezy karaoke. Piwo zawsze w niskiej cenie.


Studencki Klub Kulturalny Gwarek

„Gwarek” jest dla tych, którzy szukają niebanalności w sztuce, a przede wszystkim w muzyce. Stałe projekty, takie jakie „Bez Gwaru”, „wzROCKowisko” czy „Muzyczne Pogwarki” to okazja, by obcować z muzyką na wyższym poziomie, przeżyć niezapomniane koncerty i spotkania z artystami. W repertuarze od zawsze są również kabaretony. Wszyscy zainteresowani powinni się kierować na ulicę Reymonta 17. Pod tym samym adresem znajdziemy też Klub Studencki „Karlik”, stworzony dla wielbicieli potańcówek.


Klub Studencki Kwadrat

Dobre koncerty, imprezy okolicznościowe i potańcówki to codzienna rutyna w „Kwadracie”, klubie kulturalnym studentów Politechniki Krakowskiej. Lokal mieści się przy ulicy Skarżyńskiego 1. Co poniedziałek piwo lane w cenie 4 złotych!


Klub Bakałarz

Klub z tradycją, który skupia wokół siebie głównie studentów Uniwersytetu Pedagogicznego. W jego strukturach działa Teatr „Bakałarz”. Spotykają się tu koła zainteresowań oraz rozwijają inicjatywy artystyczne. Można wpaść na koncert, kabareton, wieczór poetycki, pokaz filmowy lub wystawę. Gdzie? Ul. Ingardena 4.


Elżbieta Gwóźdź

Komentarze