Kluby studenckie w Warszawie – sprawdź, gdzie się bawić!

Kluby studenckie w Warszawie – sprawdź, gdzie się bawić!

Studia na wyżej uczelni w dużym mieście, takim jak Warszawa, wiążą się z nieustanną nauką, przygotowywaniem się do egzaminów, przesiadywaniem do późna w bibliotekach, spożywaniem hektolitrów kawy lub napojów energetycznych… tak przynajmniej myślą rodzice. Jak jest naprawdę?

Student nie byłby studentem, gdyby nie imprezował. A w stolicy okazji do tego ma naprawdę dużo. Po pierwsze, po drugie i po trzecie: kluby studenckie. Kluby te znane są z tzw. dni piwnych, w których studenci mają nieograniczony dostęp do piwa w cenie biletu. Najbardziej znanym tego typu miejscem jest Remont – klub Politechniki Warszawskiej. Imprezy odbywają się tam w poniedziałki, wtorki (dni piwne), środy oraz piątki i soboty. Wystrój klubu nie jest szczególnie zachwycający, spotkać można różne osobowości (choć legendy głoszą, że niejeden odnalazł tam swoją drugą połówkę), ale w końcu mówimy o klubach dla studentów, którzy dysponują raczej ograniczonym budżetem i zwykle nie są wymagający.

Podobnym miejscem jest Medyk. Klub ten należy do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ale studenci innych uczelni również są w nim mile widziani. Medyk - podobnie jak Remont - organizuje dni piwne, jednak od pozostałych klubów różni się charakterystycznym klimatem imprez, upodabniającym je do dużej domówki. Klub mieści się w budynku, który z zewnątrz przypomina niewielki stary dom. Wewnątrz panuje jednak niezwykła atmosfera. Na parterze znajduje się sala karaoke, zaś na piętrze – bar oraz ogromny parkiet z wyjściem na balkon, gdzie można odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Pośród studentów są także miłośnicy dress codów, drinków z palemką oraz nieco bardziej wyrafinowanych wnętrz. Jeżeli należysz do tej grupy, na pewno spodoba Ci się klub Mirage, Platinium, Opera czy Capitol. Imprezy w tych miejscach odbywają się tylko w weekendy, wejście jest płatne i ograniczone tzw. selekcją.

Komentarze