Książki, które powinien przeczytać każdy, kto uczy się języków obcych

Książki, które powinien przeczytać każdy, kto uczy się języków obcych

Nauka języka angielskiego wymaga obcowania z wieloma źródłami wiedzy. Czasy, w których jedyną metodą nauki było korzystanie z podręcznika, dawno już minęły.

Obecnie coraz częściej wykorzystujemy kursy języka angielskiego przez internet oraz poszukujemy nowych możliwości poszerzania swoich umiejętności. Oglądamy filmy, słuchamy angielskich piosenek. To dobre metody. Warto jednak mieć świadomość, że czasem pomóc może powrót do korzeni, czyli do książek.

Mowa tu nie tylko o podręcznikach, ale również o literaturze. Obcowanie z książkami napisanymi po angielsku nie tylko poszerza nasz zasób słownictwa, ale również sprawia, że bez trudu uczymy się poprawnej gramatyki. Co więcej, sięgając po książki dotyczące nauki języków oraz uczenia się możemy poznać praktyczne metody, dzięki którym nauka będzie szła nam znacznie sprawniej.

Poznajmy więc książki, które warto przeczytać jeśli uczymy się języka obcego.

 

Lynn McBride, “How to Learn a New Language with a Used Brain”

To obowiązkowa propozycja na liście osoby chcącej nauczyć się języka obcego. Znajdziemy tu wiele cennych porad dotyczących między innymi nowoczesnych sposobów nauki oraz narzędzi dostępnych online, które pozwalają uczyć się znacznie efektywniej. Książka zdradza nam również jak w sześciu krokach nauczyć się życia “dwujęzycznego” czyli posługiwania się płynnie dwoma językami. To idealne wskazówki dla osób, które decydują się np. na wyjazd za granicę.

 

Nate Nicholson, “How to Learn Any Language in a Few Months While Enjoying Yourself: 45 Proven Tips for Language Learners”

To kolejna książka będąca prawdziwym bogactwem wiedzy o skutecznej nauce języka obcego. Autor książki zauważa, że podejmując decyzję o nauce języka powinniśmy skupić się na tych jego aspektach, które przydadzą nam się w życiu lub w pracy a jednocześnie unikać uczenia się rzeczy, które będą nam niepotrzebne. Dzięki temu o wiele szybciej zrobimy postępy a jednocześnie nie będziemy zajmować się kwestiami, które sprawiają, że nasza nauka jest nieefektywna.

 

Barry M. Faber, “How to learn any language”

To propozycja dla osób, które uczą się nie tylko angielskiego, ale również innych języków obcych. Znajdziemy w niej nowatorski a jednocześnie skuteczny system, dzięki któremu z powodzeniem możemy rozpocząć naukę aż 25 różnych języków. Autor tej książki również podkreśla, że ucząc się języka powinniśmy korzystać z dostępnych, nowoczesnych narzędzi i form nauki, ponieważ sprawia to, że nasze starania przynoszą znacznie lepsze efekty. System nauki, który przedstawia składa się z czterech różnych elementów. Każdy z nich jest szczegółowo rozpisany, dzięki czemu jego zrozumienie nie powinno stanowić dla nas żadnego problemu.

 

Warto dodać, że wiele ze wspomnianych publikacji dostępnych jest również w języku polskim. Jeśli więc nie czujesz się na tyle pewnie by ze zrozumieniem czytać książki po angielsku możesz zdecydować się na tłumaczenie. Niemniej jednak, przeczytanie tych książek w oryginale będzie dodatkowym ćwiczeniem i sposobem na poznawanie słownictwa.

Podsumowując, jeśli zależy nam na tym by nauczyć się angielskiego w szybkim czasie warto sięgać po różne źródła wiedzy i korzystać z anglojęzycznych źródeł. Wśród nich nie powinno zabraknąć książek. Czytając uczymy się rozumieć język obcy oraz poszerzamy swoje słownictwo. Co więcej, czytanie książek po angielsku to połączenie przyjemnego z pożytecznym - wszyscy wiemy bowiem doskonale jak przyjemną formą relaksu jest chwila z książką i dobrą herbatą.

Komentarze