Laptop poleasingowy dla studenta - jakie parametry powinien mieć?

Laptop poleasingowy dla studenta - jakie parametry powinien mieć?

Laptop na studiach to lepszy wybór od komputera stacjonarnego. Mobilność urządzenia sprawia, że można je mieć zawsze przy sobie. Twierdzenie, że laptop dla studenta powinien być tylko lekki i kompaktowy, nie jest prawdziwe. W wielu przypadkach potrzebny jest sprzęt o dużej mocy.

Sposób na zaoszczędzenie gotówki

Laptopy poleasingowe to idealne komputery dla studentów grafiki, projektowania czy informatyki, którzy muszą pracować na sprzęcie o mocnych podzespołach. Decydując się na zakup poleasingowy, otrzymujemy dostęp do laptopów klasy biznesowej w bardzo przystępnych cenach. Nabycie nowego komputera z wydajnymi podzespołami może wiązać się z wydaniem nawet kilku tysięcy złotych, co z pewnością przekracza możliwości statystycznego polskiego studenta.

 

Podzespoły laptopa dla studentów kierunków informatycznych 

Laptop dla studenta kierunków informatycznych powinien posiadać czterordzeniowy procesor oraz minimum 8 GB pamięci RAM. Specjalistyczne programy, których się używa na studiach, słyną ze sporego apetytu na pamięć operacyjną. Podobnie sprawa wygląda w przypadku akumulatora. Wysokie obroty pracy programów wpływają na bardzo szybkie wyładowanie baterii, więc konieczne jest częste ładowanie naszego laptopa.

Poza wydajnym procesorem i sporą liczbą pamięci RAM niezbędna jest również dobra karta graficzna. Zintegrowana może nie sprostać wymaganiom, więc najlepszym wyborem będzie dedykowana. Dobrze w takim wypadku spisze się karta graficzna przeznaczona do komputerów gamingowych, ponieważ to one mają najwyższą wydajnosć.

Bardzo istotnym elementem dla przyszłego informatyka, programisty lub grafika jest dysk twardy. Nośnik SSD mieszczący przynajmniej 256 GB z pewnością zaspokoi oczekiwania każdego użytkownika, a w dodatku poprawi płynność pracy urządzenia. Wybór ekranu laptopa powinien być podyktowany indywidualnymi upodobaniami. Najlepiej kierować się własną wygodą.

 

Laptop dla studentów kierunków ścisłych i humanistycznych

Studia humanistyczne i kierunki ścisłe to ogólny termin, pod którym kryje się wiele kierunków o zróżnicowanych profilach. Z punktu widzenia potrzeb związanych ze sprzętem komputerowym można takich studentów zaliczyć do jednej kategorii: nie potrzebują oni wydajnych podzespołów. W toku nauki najczęściej będziesz korzystać z pakietów Microsoft Office, wiec wystarczy, że laptop będzie posiadał 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz podstawowy procesor niskonapięciowy ze zintegrowaną kartą graficzną.

W tym wypadku warto jednak zwrócić uwagę na pojemną baterię oraz duży ekran o wysokiej rozdzielczości HD, który z pewnością ułatwi proces pisania lub tworzenia arkuszy kalkulacyjnych.

 

Idealny laptop dla studenta powinien być dopasowany do kierunku studiów i możliwości finansowych swojego posiadacza. Sklepy oferujące sprzęt poleasingowy to bardzo dobra opcja dla osób chcących zaoszczędzić. Laptopy poleasingowe to w większości przypadków sprzęt wysokiej klasy, który może nam posłużyć przez długie lata (mimo że był wcześniej używany).

Komentarze