Nauka języka dla każdego!

Nauka języka dla każdego!

Znajomość języków obcych jest umiejętnością przydatną w codziennym życiu. Nie chodzi tutaj o samą sprawność komunikowania się z obcokrajowcami. Jak znajomość języków obcych wpływa na rozwój zawodowy?

Zdolność mówienia w języku obcym zwiększa niewątpliwie możliwości zawodowe. Osoby władające językami obcymi na zadowalającym poziomie mają większe szanse na zdobycie lepszej pracy czy awans na wyższe stanowisko. Pracodawcy często wymagają wszechstronności; zdolność mówienia i pisania obcymi językami zdecydowanie rozszerza możliwości pracownika i podnosi jego wartość w przedsiębiorstwie.

 

Kursy językowe wcale nie takie straszne

Brak czasu, zmęczenie po pracy, liczne obowiązki domowe - to najczęstsze wymówki osób rezygnujących z podjęcia jakiegokolwiek rodzaju szkolenia zawodowego czy językowego. Takie podejście sprawia, że osoby dorosłe blokują sobie możliwość rozwoju osobistego, tak ważnego w dzisiejszych realiach. Wybierając przykładowo kurs angielskiego dla dorosłych, nie trzeba się obawiać niepowodzenia czy też kompromitacji. Kursy angielskiego są prowadzone na różnych szczeblach, osobno prowadzone są kursy dla osób rozpoczynających przygodę z nowym językiem, a osobno dla osób znających podstawy języka.

 

Język obcy również dla osób w sile wieku

Nauka języka obcego kojarzy się głównie z osobami będącymi w wieku szkolnym. Osoby dorosłe często rezygnują z nauki języków, twierdząc, że “są na to za starzy”. Nic bardziej mylnego! Można nauczyć się języka w każdym wieku. Najważniejsze jest zaangażowanie; przyswojenie wiedzy jest możliwe dzięki regularnej nauce. Nieistotny jest praktycznie wiek, gdyż na naukę nigdy nie jest za późno. To całkiem normalne, że starsi uczą się wolniej, lecz nie jest to regułą. Dobrze wygimnastykowany umysł jest z biegiem lat coraz bardziej elastyczny.

                                                         

 

 

Jak ułatwić dzieciom naukę języka?

Warto wcześniej umożliwić dzieciom kontakt z językiem obcym, którego zaczną się uczyć w pierwszej klasie. Pociechy chętniej i łatwiej będą przyswajać wiedzę, gdy język nie będzie im całkowicie obcy. Nauka przez zabawę jest tu bardzo przydatna. Dobrym rozwiązaniem są bajki w języku obcym. Połączenie przyjemnego z pożytecznym sprawia, że dziecko ma pozytywne skojarzenia z nauką. Takie ćwiczenia pozytywnie wpływają na rozwój umysłowy dziecka i kształtują jego charakter.

                                                             

 

Szkoła językowa oferuje dodatkowo różnego rodzaju certyfikaty, które podnoszą atrakcyjność naszego CV. Na naukę nigdy nie jest więc za późno. Pracodawca na pewno doceni nasze starania i chęci do rozwoju,  poczujemy się pewniej w pracy i otworzymy na nowe wyzwania.

Komentarze