Oryginalne pomysły na imprezę studencką

Oryginalne pomysły na imprezę studencką

Imprezy studenckie od dawna cieszą się opinią niesłychanie pomysłowych, czasami bardzo ekscentrycznych zabaw i bywają przedmiotem zazdrości ze strony wszystkich tych, którzy albo studentami nigdy nie byli, albo byli dawno i z żalem wspominają minione lata.

Wśród organizowanych przez brać akademicką przedsięwzięć znajdują się również imprezy tradycyjne, takie jak Mikołajki, Andrzejki, fuksówki, połowinki czy wreszcie wywodzące się ze średniowiecznej tradycji Juwenalia. Nawet przy takich okazjach można wykazać się innowacyjnością, organizując je w nietypowy sposób lub całkowicie odmiennej scenerii. Wystarczy przyjąć jakieś określone motto, na przykład Andrzejkowe Horror Party i temu podporządkować scenografię, stroje oraz menu. Mogą to być równie dobrze Zombie Party, Pidżama Party, impreza z królikami i króliczkami (oczywiście tymi z Playboya), przyjęcie na plaży w pokoju w akademiku, stylizacja na lata 50-te, 60-te itd. Możliwości jest mnóstwo - wszystko zależy wyłącznie od dobrej woli i pomysłowości.

Prawdziwym hitem ostatnich lat są tak zwane domówki, czyli imprezy organizowane w mieszkaniach lub pokojach w akademiku. Ich popularność wynika poniekąd z bardzo prozaicznych przyczyn. Po pierwsze, domówki oznaczają mniejsze koszty niż wyjścia na miasto czy do klubów studenckich. Po drugie dają gwarancję, że nie natkniemy się na niemiłe i niepożądane towarzystwo. Oczywiście żeby taka impreza była udana, trzeba mieć na nią oryginalny pomysł. Home party tego rodzaju może być tematyczne (np. impreza kulinarna, movie) lub polegać na inscenizacji, w której każdy z uczestników odgrywa określona rolę. Im bardziej oryginalny pomysł, tym bardziej udana impreza.

Komentarze