Podróż po Ameryce Południowej

Podróż po Ameryce Południowej

Nie samą nauką student żyje. Po pomyślnym zakończeniu roku akademickiego przychodzi czas trzymiesięcznego wypoczynku. Warto wybrać się wtedy w zagraniczną podróż. Jakie wspaniałości ma do zaoferowania turystom Ameryka Południowa?

Ameryka Południowa jest kontynentem liczącym sobie 17,8 milionów km² powierzchni; od wschodu graniczy z Oceanem Atlantyckim, od zachodu ze Spokojnym. Mieści się tu 13 państw: Brazylia, Argentyna, Boliwia, Chile, Ekwador, Paragwaj, Gujana, Kolumbia, Peru, Wenezuela, Surinam, Urugwaj oraz Trynidad, a także dwa terytoria zależne: brytyjskie Falklandy oraz Gujana Francuska. Wszystkie te kraje mają do zaoferowania moc rozmaitych atrakcji turystycznych, nie mówiąc już o wysokich walorach krajobrazowych. Poniżej przedstawiamy najbardziej godne uwagi destynacje.


PANTANAL

Ta przepiękna równina z pewnością Cię zachwyci i pobudzi do marzeń. Zajmuje ona 200 tysięcy km2. Mieści się w granicach środkowo-zachodniej Brazylii (opis wycieczki do Brazylii znajdziesz tutaj: https://logostour.pl/kraje/brazylia), wschodniej Boliwii oraz północno-wschodniego Paragwaju. Jej teren pokryty jest niemal w całości wodą (nie bez powodu nazwa Pantanal została ukuta na podstawie portugalskiego wyrazu oznaczającego bagno). Obszar ten zadziwia bogactwem fauny i flory. Zobaczysz tu jaguary, kapibary oraz tapiry; zaintrygują Cię zapewne również tzw. talarze wodne. To bezsprzecznie miejsce, które warto odwiedzić.


CARTAGENA DE INDIAS

Przepiękne miasto usytuowane w najbardziej malowniczej części Kolumbii. Liczy sobie już ponad 500 lat. Dawniej, jeszcze za czasów świetności Hiszpanii, było pilnie strzeżonym centrum polityczno-ekonomicznym. Zaświadczają o tym i wspaniałe, monumentalne budynki, i forty, które stawiały opór najeżdżającym miejscowość korsarzom.


KANION COLCA

To jeden z najgłębszych kanionów na Ziemi,a zarazem jedno z najwspanialszych dzieł natury. Widoki są po prostu fantastyczne, zupełnie jak z filmu. Wystarczy obejrzeć sobie dostępne w internecie zdjęcia, aby się o tym przekonać. Kanion Colca położony jest 100 km od miasta Arequipa; jego długość sięga 120 km. Strome ściany od strony wschodniej mają ponad 3200 m, od zachodniej zaś – 4200 m. Stosunkowo mało jest na naszej planecie takich rewelacyjnych miejsc. To obowiązkowy punkt na liście każdego turysty, który wybiera się do Ameryki Południowej.


BUENOS AIRES

Buenos Aires, stolica Argentyny, jest jedną z największych metropolii na świecie. O każdej porze roku można tu zobaczyć setki turystów z różnych stron świata. Z miejscowych zabytków wartych zobaczenia warto wymienić chociażby słynny obelisk, symbolizujący pierwszą próbę założenia miasta (która, jak wiemy z historii, zakończyła się wskutek pewnych nieprzewidzianych okoliczności niepowodzeniem), gigantyczną katedrę z XVIII w. oraz dzielnicę Recoleta, zawdzięczająca swoją sławę ciekawym obiektom architektonicznym oraz cmentarzowi, na którym pochowała została Eva Peron, znana działaczka polityczna i społeczna.

 

Jeśli planujesz wycieczkę do Ameryki Południowej, koniecznie odwiedź wskazane powyżej miejsca! Są one jak gdyby wizytówką tego regionu, stanowią o jego atrakcyjności turystycznej. Dlatego szkoda byłoby pominąć w podróży choć jedno z nich. I nie zapomnij zabrać ze sobą dobrego aparatu!

Komentarze