Pomysły na udaną imprezę integracyjną

Pomysły na udaną imprezę integracyjną

Imprezy integracyjne są świetnym sposobem na zjednoczenie zespołu, rozluźnienie atmosfery, a przede wszystkim zwiększenie motywacji wśród pracowników. To również idealna okazja do tego, aby poznać nowych kolegów i koleżanki.

Zawsze jest dobry moment na tego typu wyjazdy. A jednym z ciekawszych miejsc, do których warto pojechać, jest Wisła. Jak można spędzić imprezę integracyjną?

 

Zabawa na świeżym powietrzu

Zabawa na świeżym powietrzu na pewno przypadnie do gustu pracownikom biurowym. Jest to czas, w którym współpracownicy mogą się poznać w mniej formalnym wydaniu, i dzięki temu przełamać lody. Pracownicy, którzy się dobrze dogadują i tworzą zgrany zespół, mogą zdziałać więcej. Podczas eventów firmowych często łagodzone są wewnątrzgrupowe konflikty, ponieważ uczestnicy zabawy mają możliwość spotkania się na neutralnym gruncie.

Jedną z najczęściej wybieranych form integracyjnej imprezy jest paintball. To fajna zabawa, w której liczy się nie tylko sprawność fizyczna, ale także współpraca. Paintball pomaga wyładować negatywne emocje i uwalnia od stresu.

Zimą można zdecydować się na kulig, uwieńczony ogniskiem w góralskim stylu. Kulig to świetna zabawa dla wszystkich, a miasto takie jak Wisła jest doskonałym miejscem do organizacji takiego wydarzenia.

 

Eventy firmowe z motywem przewodnim

Bardzo popularną formą wyjazdów integracyjnych są imprezy tematyczne. Z reguły odbywają się w hotelu bądź sali bankietowej. Elementem obowiązkowym takiej imprezy jest przebranie. Dobierając motyw, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę preferencje gości, czyli to, jakie klimaty lubią, w czym czują się dobrze. Zorganizowanie tematycznego wieczoru, który mógłby kogoś obrazić, to fatalne rozwiązanie. Najlepiej wybrać motyw, który będzie neutralny, powiązany z działalnością firmy czy po prostu zabawny.

 

Imprezy integracyjne rządzą się swoimi prawami i najważniejsza na nich jest dobra zabawa. Dlatego warto skorzystać z usług firmy, która zajmuje się organizacją takich imprez, bądź zasięgnąć języka u kogoś bardziej doświadczonego w tej materii. To nieprawda, że tego typu wydarzenia są wyłącznie domeną dużych korporacji. Małym firmom dużo łatwiej zorganizować imprezę integracyjną i znaleźć motyw, który zadowoli wszystkich. Dogodnym momentem na organizację takiego wydarzenia jest nabór nowych pracowników, zmiana siedziby, powstanie nowego oddziału, a nawet wprowadzenie nowych rozwiązań. Pracodawcy potrafią wyczuć, kiedy nadarza się idealna okazja.

 

Komentarze