Poradnik fotografa - 4 triki na idealną fotografię eventową

Poradnik fotografa - 4 triki na idealną fotografię eventową

Jeśli zostałeś poproszony o wykonanie serii zdjęć upamiętniających firmowe spotkanie, a nie masz żadnego doświadczenia w tej materii - nie wpadaj w panikę. Oto krótki poradnik, który pozwoli Ci wykonać doskonałe zdjęcia.

1. Zapoznaj się z pomieszczeniami

Zanim przystąpisz do pstrykania zdjęć, dokładnie zapoznaj się z układem pomieszczeń oraz dekoracjami i innymi elementami wyposażenia. Dlaczego? Jako fotograf będziesz niejednokrotnie musiał nieco odsunąć się w bok lub w tył, by idealnie uchwycić najciekawsze momenty spotkania. A to wszystko oczywiście z aparatem przy twarzy. Jeśli nie znasz rozkładu pomieszczeń, możesz np. wpaść na zastawiony przystawkami stół lub skręcić kostkę, spadając ze stopnia. Znajomość innych elementów wyposażenia pomieszczeń jest o tyle istotna, że nawet najzabawniejsza czy najbardziej wzruszająca fotografia eventowa okaże się bezwartościowa, jeśli w tle widać przepełniony kosz na śmieci.

2.  Rozmowy i przemowy

Zwykle osoby przemawiające robią dziwne miny, a na zdjęciach prezentują się raczej karykaturalnie. A przecież przemówienia stanowią jeden z najważniejszych momentów eventu. Jak więc fotografować oratora? Zdjęcia zawsze pstrykaj, gdy robi on krótką pauzę na wzięcie wdechu - proste, prawda? Możesz też wykorzystać moment, w którym mówca się uśmiecha, czekając, aż umilkną chichoty wywołane opowiedzianym przez niego żartem.

Jeśli natomiast chodzi o rozmowy: tu także dobrze sprawdzą się pewne triki. Staraj się uchwycić emocje, gesty i interakcje pomiędzy dwiema osobami. Pełen szacunku uścisk rąk, spontaniczne przytulenie, radosny toast - warte są uwiecznienia na fotografii i stanowić będą dla uczestników spotkania cenną pamiątkę.

3.  Nie fotografuj pozujących

Na każdej imprezie znajdzie się ktoś, kto koniecznie chce zapozować do zdjęcia, ustawia się przed aparatem fotografa i, przybierając nienaturalny uśmiech, czeka na błysk flesza. Oczywiście możesz zrobić takie zdjęcie, ale nie będzie ono Twoją najlepszą wizytówką. Lepiej więc spokojnie poczekać, aż bohater ustawi się do zdjęcia, przyłożyć aparat do twarzy i, nie naciskając przycisku, opowiedzieć zabawną lub zaskakującą historyjkę. Pstryknij zdjęcie dopiero wtedy, kiedy osoba fotografowana rozluźni się, zapomni o aparacie, szczerze się uśmiechnie. Widzisz, jakie to proste?

4.  Obserwuj, czekaj, reaguj

Dobra fotografia eventowa to przede wszystkim efekt Twojego skupienia i wyczucia sytuacji. Tu nie zastosujesz triku - musisz się skupić, bacznie obserwować sytuację i czekać na idealny moment. Z czasem nabierzesz wprawy, która pozwoli Ci intuicyjnie wyczuć odpowiednią sytuację.

Wykonanie doskonałej galerii fotografii eventowych nie musi okazać się przedsięwzięciem karkołomnym. Przedstawione przez nas triki z każdego laika uczynią mistrza aparatu, a wykonane zdjęcia będą zdobiły ściany gabinetów uczestników spotkania. Ważne, by uchwycić odpowiedni moment, który ukazywać będzie emocje. Fotografia eventowa to sztuka wymagająca dużej precyzji. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by sprostać powierzonemu Ci zadaniu, najlepiej skontaktuj się z fotografem lub studiem zajmującym się wykonywaniem takich zdjęć. Wówczas będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

Komentarze