Studenckie imprezy z meczem w tle

Studenckie imprezy z meczem w tle

Jest takie studenckie powiedzenie: "Opuszczony egzamin można powtórzyć. Opuszczonej imprezy- nigdy". I choć egzaminów jest dużo, a opuszczanie ich nie jest najrozsądniejszym pomysłem, brać studencka organizuje olbrzymie wprost ilości imprez. Zawsze jest w czym wybierać

Oczywiście najczęstszym rodzajem imprezy, bardzo często organizowanej spontanicznie, jest tak zwana domówka. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że wymaga najmniej przygotowań - czasem wręcz organizuje się sama. Wystarczy, że grupa znajomych spotka się w mieszkaniu jednej osoby i w niejasnych okolicznościach już po chwili pojawia się kolejny znajomy w towarzystwie chłodnego piwa, potem drugi, trzeci dzwoni po czwartego i bardzo szybko taki łańcuch prostych zdarzeń doprowadza do poważnej imprezy. Jak łatwo zauważyć, koszty są dla gospodarza niewielkie, choć zwykle zostaje mu na głowie kwestia sprzątania.

Mimo, iż przeciętny student zwykle zbyt wielkimi funduszami nie dysponuje, to jednak bary i puby w okolicach uniwersytetów są zawsze wypełnione po brzegi. Często też lokale organizują specjalne imprezy tematyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się spotkania, na których uczestnicy wspólnie oglądają sportowe zmagania w relacji na żywo. W przypadku ważnych meczów czołowych lig europejskich i światowych nie sposób znaleźć w knajpie wolnego miejsca! Nic dziwnego - atmosfera w takim miejscu jest zbliżona do tej panującej na stadionie, a odpada potrzeba podróżowania i zakupu drogich biletów. 

Jeśli wolimy bardziej kameralne spotkania- możemy zorganizować spotkanie w domu i swobodnie oglądać mecze na żywo w internecie. Ten rodzaj wydarzenia łączy w sobie zalety wspólnego przeżywania emocji sportowych w dużym gronie oraz łatwość organizacji. W takiej sytuacji bowiem wystarczy nam komputer z dostępem do internetu, choć świetnym pomysłem jest zorganizowanie rzutnika multimedialnego i dużego ekranu, czy też emisja meczu na ścianie. Jeśli do tego gospodarz zaangażuje innych uczestników do zorganizowania napojów i przekąsek- wówczas niezwykła impreza i świetna zabawa są wręcz gwarantowane!

Komentarze