Sylwester po studencku. Gdzie warto się wybrać?

Sylwester po studencku. Gdzie warto się wybrać?

Nie masz jeszcze planów na Sylwestra, ale chcesz się dobrze bawić w gronie znajomych z uczelni lub akademika? Zabawa organizowana specjalnie z myślą o studentach powinna zaspokoić Twoje oczekiwania, co do tej wyjątkowej nocy w roku.

Student nie zadowoli się pierwszą lepszą potańcówką w Stary Rok. Najlepiej jest mu wśród swoich. Tę prawidłowość postanowili wykorzystać organizatorzy sylwestrów studenckich, którzy najczęściej sami posiadają status żaka (lub mieli go jeszcze niedawno) i doskonale znają upodobania swoich kolegów i koleżanek. Dlatego co roku przygotowują dla nich specjalną ofertę.


Kilkudniowa zabawa i wypoczynek

Przerwa między Świętami a końcem roku to czas, który można aktywnie wykorzystać podczas kilkudniowego wyjazdu zwieńczonego balem sylwestrowym. Tak zorganizowane sylwestry studenckie to już kilkunastoletnia tradycja, która przyciąga setki osób. Na stronie internetowej www.sylwesterstudencki.pl znajdziemy ofertę trzech wyjazdów – do Soliny, Muszyny oraz Ustronia, gdzie na studentów czekają pensjonaty z dobrze wyposażonymi pokojami, wyciągi narciarskie, sklepy oraz kino. Miejsca te na kilka dni przed końcem roku zamieniają się w miasteczka studenckie.

Organizatorzy przedsięwzięcia, we współpracy z samorządami studenckimi, układają bardzo napięty program dla uczestników. Obejmuje on nie tylko elegancki bal sylwestrowy z pełną obsługą i menu, ale też codzienne zabawy, kuligi, ogniska, konkursy i turnieje. Bliskość wyciągów narciarskich daje możliwość spędzenia czasu na stoku. Do dyspozycji gości są też kina i kawiarnie. Wszystko to z wyżywieniem oraz w niskiej cenie – kilka dni pobytu kosztuje studenta około 600 złotych.


Za granicą

Od jakiegoś czasu polscy studenci chętnie wyjeżdżają za granicę, głównie do Czech i na Słowację. Najchętniej wybierane miejsca to właśnie te w górach, z dobrymi warunkami dla narciarzy. Zwykle żacy korzystają też z całodziennych wycieczek fakultatywnych do Pragi lub Drezna, które oferuje organizator.


U siebie

Kto nie planuje wyruszać w daleką trasę, spotka się z wieloma ofertami sylwestrów studenckich w mieście, w którym się uczy. Wszystkie kluby studenckie rozpoczęcie kolejnego roku obchodzą z rozmachem.

 

Elżbieta Gwóźdź

Komentarze