Wakacje w Argentynie dla poszukujących nowych doznań

Wakacje w Argentynie dla poszukujących nowych doznań

Marzą Ci się słoneczne, udane wakacje w jakimś ciepłym kraju? Zastanawiając się nad ofertami biur podróży, weź koniecznie pod uwagę Argentynę.

Dlaczego warto zwiedzić Argentynę?

Argentyna jest państwem szczególnym. Jakkolwiek bowiem leży w Ameryce Południowej, to jednak jeśli wziąć pod uwagę architekturę tamtejszych miast oraz ogólny poziom kulturalny, można by mniemać, że jest to państwo europejskie. Kłam temu wrażeniu zadaje jedynie część mniejszych miejscowości, w których można spotkać żyjących zgodnie z tradycją przodków Indian, a także klimat – na północy tropikalny, na południu zaś – sprzyjający arktycznym wichrom (zwłaszcza w okolicy Patagonii). Co do stosunku miejscowej ludności do turystów, to jest on bardzo przyjazny, można by nawet powiedzieć – serdeczny. Wakacje w Argentynie będą więc doskonałą okazją do odprężenia się po stresującym roku akademickim, a zwłaszcza wieńczącej go sesji egzaminacyjnej.


Co warto zobaczyć w Argentynie?

Argentyna z racji swojego położenia geograficznego obfituje w wiele malowniczych i zapierających dech w piersiach krajobrazów, na które składają się tropikalne puszcze, niebosiężne wypiętrzenia terenu, liczne jeziora, gigantyczne lodowce, a także fenomenalne piaszczyste plaże. To w Argentynie ujrzymy na własne oczy najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę, sięgającą 6962 m. n. p. m. Amatorzy górskich wycieczek z całą pewnością zechcą zwiedzić również Andy, które dostarczają wielu niesamowitych wrażeń. Miłośnicy innych form aktywności fizycznej będą zapewne zainteresowani wartkimi spływami górskimi, docenią też możliwość wynajmowania sprzętu surfingowego oraz lotni. Warto przy okazji zaznaczyć, że niektóre biura podróży - takie jak LogosTour - oferują dwie wycieczki w ramach jednej: do Argentyny (https://logostour.pl/kraje/argentyna) oraz do nie mniej urokliwej Brazylii (https://logostour.pl/kraje/brazylia).


Najbardziej znane miejsca w Argentynie

Największą popularnością wśród turystów cieszą się następujące lokalizacje:

  1. wodospad Iquazu, uchodzący za jeden z najwspanialszych wodospadów na świecie,
  2. wysokogórski park Aconcagua,
  3. polodowcowe jezioro Nahuel Huari,
  4. Półwysep Valdes z mnóstwem malowniczych plaż i bajkowych uroczysk,
  5. rozległy park narodowy Los Alerces,
  6. park narodowy Los Glaciares, w którym można zobaczyć zachwycające formacje skalne i polodowcowe,
  7. nadmorski park narodowy Tierra del Fuego
  8. oraz znane kurorty: Mar del Plata i Bahia Blanca.


Argentyna to wspaniały kraj, warty niewątpliwie zwiedzenia. Jeśli wraz z grupą znajomych chciałbyś lub chciałabyś się zrelaksować po półrocznym zakuwaniu na kolokwia i egzaminy – wyjazd do Argentyny z pewnością będzie doskonałym pomysłem na spędzenie wakacji.

Komentarze