Wyjazd studencki na Korfu – jak go zaplanować?

Wyjazd studencki na Korfu – jak go zaplanować?

Korfu jest jedną z najbardziej malowniczych wysp w Grecji. Rokrocznie przybywają tu turyści z całego świata, aby móc nacieszyć oko widokami godnymi pędzla najznamienitszych pejzażystów i zapomnieć o prozaicznym życiu codziennym.

Jak wiadomo, nie samą nauką student żyje. Wkuwanie to tylko jeden aspekt wielowymiarowego życia studenckiego, które obejmuje również imprezy, spotkania integracyjne różnego rodzaju, działalność w uniwersyteckich bądź pozauniwersyteckich kołach naukowych tudzież artystycznych, uczestnictwo w przedsięwzięciach o charakterze wolontariackim, a także… wyjazdy za granicę. Czy można sobie wyobrazić lepszy sposób spędzenia wakacji niż podróż do ciepłych krajów, gdzie słońce nie skąpi promieni, a fizjonomia okolicznych terenów pobudza wyobraźnię i zachęca do zaznania przygody?

 

Korfu - atrakcje

Chyba najbardziej charakterystycznym rysem wyspy Korfu, jeśli brać pod uwagę przede wszystkim walory krajobrazowe, są liczne wzniesienia terenu, z których otwiera się widok na położone niżej bajkowe plaże oraz porastające całą wyspę gaje oliwne. Najśmielsi spośród turystów, którzy zdołaliby się wdrapać na szczyt Pantokrator, ujrzeliby szarzejące niedaleko wybrzeża Albanii. W sezonie tutejsze plaże zaludniają się dziesiątkami złaknionych słońca i wody urlopowiczów. Ciekawym miejscem jest również wioska Paleokastrista, usytuowana po zachodniej stronie wyspy. To właśnie tam można odbyć rejs wzdłuż najpiękniejszego odcinka wybrzeża i przejść profesjonalną lekcję nurkowania.

Ale Korfu to nie tylko piękne krajobrazy, ale również moc atrakcji. Na zwiedzających czekają niezwykle ciekawe miejsca, takie jak:

  • miasto Korfu, będące stolicą wyspy,
  • zamek Angelocastro, największy obiekt architektoniczny tego typu w całej Grecji,
  • stylowy pałac Achillion, w którym niegdyś zamieszkiwała cesarzowa Sisi,
  • a także Stara Perytia, wioska położona u stóp wspomnianego już powyżej Pantokratora, która słynie z wybornej kuchni i ujmującej gościnności rdzennych mieszkańców.

 

Planujemy wyjazd

Pierwsze, o czym powinieneś pomyśleć, przygotowując się do wyjazdu, to towarzystwo, jakie zabierzesz ze sobą na Korfu. Zdawałoby się, że jest to oczywiste, ale jakże często wskutek różnych przypadkowych okoliczności decydujemy się na podróż z osobami, których albo w ogóle nie znamy, albo znamy je tylko powierzchownie. Źle dobrane towarzystwo może ci zepsuć cały wyjazd, zwłaszcza jeśli jesteś ekstrawertykiem i potrzebujesz interakcji z otoczeniem jak tlenu. Najlepiej oczywiście wybrać się na Korfu z przyjaciółmi, ale nie każdy ma taką możliwość.

Jeśli już zadbasz o należyte towarzystwo, możliwie najsumienniej oszacuj wszelkie koszty związane z wyjazdem, pamiętając również o tym, że pobyt na wyspie może pociągnąć za sobą niespodziewane wydatki. Dlatego też warto zabrać ze sobą nieco większą sumę niż ta, którą wyliczymy. Zasięgnij szczegółowych informacji w sprawie cen noclegów oraz wyżywienia.

Kolejnym krokiem jest wyszukanie możliwie najtańszego biletu lotniczego. Wprawdzie studenci i tak mają taniej, ale dlaczego nie zaoszczędzić? Zagospodarowane w ten sposób pieniądze będziesz mógł potem przeznaczyć na różnego rodzaju atrakcje. Zapisz się na newsletter kilku popularnych linii lotniczych – być może otrzymasz e-maila z informacją o promocjach bądź zniżkach. Dobrze byłoby też polubić parę przydatnych profili na Facebooku, które codziennie zamieszczają na swojej tablicy reklamy i oferty linii lotniczych. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najświeższymi ofertami.

W dalszej kolejności powinieneś zatroszczyć się o nocleg. I w tej kwestii również z pomocą przychodzi internet. W wyszukiwarce z całą pewnością znajdziesz strony poświęcone w zupełności ofertom noclegów na wyspie Korfu. Ale nie ograniczaj się jedynie do witryn przedsiębiorstw czy też osób prywatnych zarabiających na noclegach. Poprzeglądaj fora internetowe i zapoznaj się z opiniami innych internautów, którzy już skorzystali z danej propozycji. Jest to najlepszy sposób na to, żeby się nie naciąć.

 

Jeśli zastosujesz się do tych paru wskazówek, jest więcej niż prawdopodobne, że twój wyjazd będzie udany. Oczywiście niczego nie można do końca przewidzieć, ale jest rzeczą powszechnie wiadomą, że przezornego Pan Bóg strzeże – i że lepiej jest wszystko zawczasu przemyśleć i przygotować.

Komentarze