Czy sesja to druga matura?

Czy sesja to druga matura?

Studenci, którzy dopiero zaczynają naukę mają niewłaściwe pojęcie o tym jak wygląda sesja, a osoby, które dorzucają niesprawdzone informacje, że jest ona taka sama jak matura… najwyraźniej nigdy nie studiowali. To najgorsze porównanie na jakie można się zdecydować, gdyż matura i studia to całkiem inne doświadczenia oraz poziomy. Wiele osób uważa, że matura jest trudniejsza od sesji. Jest to związane między innymi z tym, że w trakcie sesji należy wykorzystać wiedzę pochodzącą z ostatnich czterech miesięcy. Z kolei matura to 3 lata. Ta druga to również egzaminy z różnych nauk i dziedzin, które nie wiążą się ze sobą pod żadnym względem, dlatego to  sprawdzian trudniejszy od tego, który odbywa się na studiach.

Oczywiście, nikt nie ma wątpliwości, że wiedza na studiach to całkiem inny poziom niż ten przyswajany w liceum. Wszystkie informacje są bardziej zaawansowane, a więc nauka również ma nieco inną formę. Na studiach wzbogacamy posiadane już informacje, które otrzymaliśmy w trakcie wcześniejszych lat edukacji.

Podsumowując, sesja to na pewno nie matura. Nie można jej klasyfikować jako zadania trudniejszego bądź łatwiejszego, gdyż jest po prostu inna. Oprócz tego człowiek całkiem inaczej patrzy na życie i funkcjonuje w wieku 18 lat niż w wieku dwudziestu paru.

Jeden komentarz o “Czy sesja to druga matura?

  1. Nie było tak źle 🙂 liczy się systematyczne czytanie notatek i wszystko się uda

Comments are closed.