Jak zdobyć tytuł trenera personalnego?

Jak zdobyć tytuł trenera personalnego?

Zdrowy styl życia cieszy się ogromną popularnością. Coraz więcej osób rozumie, jak ważna jest starannie zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Zapotrzebowanie na usługi trenera personalnego jest coraz większe. Ci, którzy są zainteresowani pracą w tym zawodzie powinni pamiętać o konieczności zdobycia tytułu trenera personalnego. Teoretycznie nie jest on niezbędny, jednak dzięki niemu zaufanie podopiecznych wzrasta. Jest to również sposób na to, aby pozyskać gruntowną wiedzę o m.in. ludzkiej anatomii. Trener bezpośrednio odpowiada za zdrowie osób, które obdarzyły go zaufaniem. Tutaj nie ma miejsca na przypadkowo podjęte decyzje.

Kierunek: Wychowanie Fizyczne

Trenerem personalnym może zostać absolwent Wychowania Fizycznego. Skończenie tego kierunku studiów daje pewną przewagę nad konkurencją Trzeba mieć świadomość, że nie jest on prosty i przyjemny. Ogrom przedmiotów związanych z medycyną sprawia, że trzeba wykazać się dużym zaangażowaniem oraz pracowitością. Nie bez znaczenia jest także zdolność do zapamiętywania dużej ilości informacji.

Kierunek: Dietetyka

Wiele osób pracujących w opisywanym zawodzie posiada dyplom ukończenia Dietetyki, a także kurs trenera personalnego. Dlaczego takie połączenie pozwala dobrze „poprowadzić” podopiecznych? Przede wszystkim dlatego, że osiągnięcie celów treningowych wymaga zbilansowanego żywienia. Dieta musi został dopasowana do rzeczywistych potrzeb danej osoby. Trener posiadający niezbędną wiedzę nie musi konsultować się z innymi specjalistami, ani odsyłać swoich klientów do dietetyka.

Kurs trenera personalnego

Kurs trenera personalnego to doskonała opcja dla tych, którzy chcą relatywnie szybko zacząć pracować w zawodzie. Warto jednak wziąć pod uwagę, że nie zawsze szkolenie ma sens. Stratą pieniędzy jest zapisanie się na kurs jedynie po to, aby zdobyć certyfikat. Czasami wystarczy jedna błędna decyzja, aby doprowadzić do poważnej kontuzji podopiecznego. Niestety w branży funkcjonuje wielu trenerów personalnych, którzy nie posiadają wymaganych kompetencji.