Przydatne aplikacje na studiach — z czego korzystać?

Przydatne aplikacje na studiach — z czego korzystać?

Każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu używa na co dzień, wielu aplikacji czy to na komputerze, smartfonie, czy też tablecie. Jeśli chcecie dowiedzieć się, które aplikacje najbardziej przydadzą Wam się na studiach, koniecznie przeczytajcie poniższe wskazówki.

Skanowanie dokumentów

Ogromna ilość notatek, luźnych kartek i innych dokumentów, a dodatkowo brak skanera pod ręką. Brzmi znajomo? Wykorzystaj aplikacje, które konwertują zdjęcie na dokument i zapisują go np. w formacie PDF, łatwym do późniejszego wydruku, jeśli zajdzie taka potrzeba. W jednym miejscu przechowasz wszystkie swoje notatki, podzielisz się z kolegami i koleżankami z roku, a to wszystko w zasięgu Twojej ręki, bo aplikację zainstalujesz na swoim smartfonie. To niezawodne narzędzie codziennie pomaga milionom użytkowników na całym świecie.

Listy To-Do

Wpisywanie zadań do notesu i wykreślanie, kiedy zostaną już wykonane, zna każdy. Dlaczego nie zastąpić lub dodatkowo wykorzystać dedykowanej aplikacji, która to ułatwi? Dodatkowo takie narzędzie jest w stanie zadbać, aby wysyłać Ci przypomnienia o nadchodzącym zadaniu do wykonania. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz zapomnieć o ręcznym zapisywaniu każdego drobnego szczegółu, a całość znajdziesz na swoim smartfonie lub komputerze.

Wydarzenia lokalne

Zainteresuj się aplikacjami i witrynami, które pomagają w odnajdywaniu wydarzeń w Twojej okolicy. Jeśli nie masz planów na dany dzień tygodnia, poszukaj, co dzieje się w Twoim mieście. Zaproś swoich znajomych i udajcie się na wybrane wydarzenie.

Skup się

Jutro egzamin, a Ty nie potrafisz się skupić na nauce? Z pomocą przychodzą aplikacje, które tymczasowo blokują dostęp do stron internetowych, które najbardziej Ciebie rozpraszają. Dorzuć do tego technikę Pomodoro, która wykorzystuje interwały 25-minutowe z krótkimi i długimi przerwami między każdą sesją. Wykorzystaj również słuchawki i tzw. biały szum, który jeszcze bardziej zwiększy Twoją koncentrację. Dzięki tym technikom skupisz się na swoim zadaniu, a egzamin zdasz na najwyższą ocenę!