The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience

The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience

IAESTE to organizacja działająca o zasięgu międzynarodowym. Na dzień dzisiejszy można ją znaleźć w 89 krajach. Powstała przede wszystkim z myślą o studentach technicznych. To organizacja współpracująca z 5000 firmami oraz instytucjami, dzięki którym studenci mogą odbywać jakże cenne praktyki zawodowe. To praktyki całkiem inne niż te, które znamy w naszym kraju, czyli polegające na parzeniu kawy całemu zespołowi oraz bieganie z przesyłkami. Tutaj ma miejsce angażowanie uczestników do wszystkich zadań oraz zdobywanie jakże przydatnych doświadczeń. Wszystkie te cechy wpływają na rozwój przyszłych inżynierów oraz naukowców.

W naszym kraju organizacja funkcjonuje w 9 miastach. Studenci mają możliwość udania się w interesujące międzynarodowe podróże oraz odbycie jakże cennych praktyk.

Warto wspomnieć o jednym z projektów organizowanych przez IAESTE, a mianowicie jest to CaseWeek. Chodzi o warsztaty inżynierski, które mają postać case study. Biorą w nim udział rekomendowane przedsiębiorstwa, a więc nie może zabraknąć DreamLab, Matoroli oraz BCG.