Board of European Students of Technology

Board of European Students of Technology

BEST to międzynarodowa organizacja studencka w której skład wchodzi 96 uczelni technicznych. Rozmieszone są w 33 krajach Europy. Kiedy wziąć pod uwagę Polskę, można skorzystać z grupy znajdującej się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gliwicach, Gdańsku oraz Łodzi. Idea całego BEST pochodzi ze Sztokholmu i skupia się na dialogach, współpracy oraz wymianach europejskich studentów.

Wśród najbardziej popularnych aktywności należą kursy naukowe w trakcie których studenci wyjeżdżają na wyjazdy do innych krajów Europy. Trwają one kilka dni i nie wiążą się z dużymi wydatkami. Mają one bardzo ważną cechę, a mianowicie pozwalają młodym osobom na zapoznanie się z innowacyjnymi rozwiązaniami pochodzącymi ze świata nauki oraz techniki.

Inżynierskie targi pracy w których biorą udział firmy z wybranych miast to kolejny hit. Oferty dotyczą budownictwa, IT, bankowości, finansów, chemii, elektroniki, energetyki oraz innych.

Oprócz tego organizowany jest konkurs inżynierski EBEC Poland. Poprzedza go test eliminacyjny, który wyłania 14 najlepszych drużyn z każdego miasta. Przebiega on w dwóch kategoriach – Team Desing oraz Case Study.