Organizacja studencka AIESEC

Organizacja studencka AIESEC

AISEC znana jest wielu studentom i to nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Na dzień dzisiejszy jej działalność rozszerzyła się na 122 państwa i działa zarówno na poziomie lokalnym, jak i narodowym oraz globalnym. Organizacja studencka pomaga pracować nad własnymi cechami liderskimi, a to chociażby na skutek zdobywania przydatnych doświadczeń. Odbywają się również wymiany międzynarodowy oraz dodatkowe projekty, który ułatwiają start w dorosłym życiu. Ogromna zaleta AIESEC polega na organizacji wielu programów o charakterze edukacyjno-społecznym.

Za przykład może posłużyć program Wolontariat zagraniczny. Na liście znajduje się ponad 100 krajów, gdzie można się udać i nabyć jakże potrzebne w dalszym życiu doświadczenia. Wolontariat pomaga rozwijać nie tylko samych siebie, ale również świat w którym żyją miliardy ludzi.

Dodatkowo organizuje się praktyki w firmach, a ich czas waha się od 3 do nawet 12 miesięcy. Praktyki dotyczą takich branży jak HR, marketing, edukacja, turystyka oraz IT. Doświadczenie w zagranicznej firmie w tak młodym wieku to niezwykły bonus od życia. Przypomnijmy, że tylko nieliczni mają taką szansę, dlatego trzeba z niej czerpać wszystko co najlepsze.

Odbywają się również praktyki w StartUp, dni kariery oraz dostępny jest AIESEC University.