Eko student — jak studiować w zgodzie z własną ideologią?

Eko student — jak studiować w zgodzie z własną ideologią?

Coraz więcej młodych ludzi dostrzega korzyści płynące z bycia eco friendly. Na każdym kroku można zauważyć zalety takiego trybu życia. Często życie studenckie, które wymaga ciągłego bycia w biegu, utrudnia nam życie w zgodzie z zasadami tej idei. Poniżej znajdują się praktyczne porady, dzięki którym bycie studentem może być łatwiejsze!

Wielorazowe kubki i butelki — teraz to modne!

Zapewne większość z nas, zna to uczucie, kiedy rano okazuje się, że zaspaliśmy lub mamy opóźnienie. W pośpiechu szykujemy się do wyjścia, zapominając o śniadaniu i przygotowaniu sobie lunchu. Wydaje się, że najprościej, po drodze szybko wejść do sklepu, kupić butelkę wody, przy okazji, gdzieś na uczelnie zahaczyć o automat do kawy i gotowe bułki. Jeśli jednak spojrzeć na to z drugiej trony, to nie jest to, ani trochę ekologiczne. Mówiąc szczerze, nie jest to też dobre dla naszego portfela.

A gdyby tak, zrobić zupełnie inaczej i zaopatrzyć się w wielorazową butelkę a rano tylko przelać przefiltrowaną wodę? A może tak pójść o krok dalej — zaparzyć rano świeżą kawę i zabrać ze  sobą? Jeśli na to popatrzeć, to zajmie nam to mniej czasu, niż pójście do sklepu czy kawiarni. Nawet jeśli lubisz pijać kawę na mieście, to przecież można pić ją w swoim kubku.

Postaw na jakość — nie na ilość!

Życie studenckie rządzi się swoimi prawami, młodzi ludzie najczęściej szukają najtańszych rozwiązań, które jak się później okazuje, wcale takimi nie są. Wybierając się na zakupy, warto wrócić uwagę na skład ubrań. Z prostego powodu, nie ma sensu wybierać jakościowo kiepskiego ubrania, które wykonane są ze słabej jakości materiału — taki ciuch długo nie posłuży i trzeba będzie kupić nowy. Warto zainwestować w rzecz lepszej jakości, która będzie cieszyć znacznie dłużej. Idealnym miejscem do poszukiwań są second handy. Znaleźć tam można prawdziwe perełki!

Elektroniczne notatki — to takie proste!

Coraz więcej studentów korzysta z własnych laptopów czy tabletów podczas zajęć. Gdyby tak wymienić tradycyjne notatniki na notatnik elektroniczny? Dzięki temu nie marnuje się tak dużo papieru, a my mamy zawsze nasze zapiski w jednym miejscu, i to takie, z których z łatwością możemy się rozczytać.

Tak naprawdę sposobów na bycie ekologicznym studentem jest mnóstwo. Nie trzeba od razu robić zupełnej rewolucji. Każdy z pewnością znajdzie jeden przykład dla sobie i od małych kroków może stać się eco friendly.