Kursy i testy, które warto zrobić będąc studentem

Kursy i testy, które warto zrobić będąc studentem

Będąc studentem, powoli wkraczamy w na ścieżkę kariery zawodowej. Jest to również okres, gdzie paradoksalnie mamy najwięcej wolnego czasu. Gdy po studiach zaczynasz pracę, często nie myśli się już o kursach, które mogą samorozwojowych. Tak naprawdę ukończenie takich kursów jest bardzo indywidualne i w dużej mierze będzie zależało od zainteresowań lub chęci rozwoju w konkretnym kierunku. Jednak jest lista szkoleń, które powinien wykonać każdy, kto choć trochę chce lepiej poznać siebie i swoje możliwości.

Kursy językowe

Niezależnie od tego, jakim językiem władasz, zawsze warto podszkolić się z tej dziedziny. Języki to przyszłość i obecnie większość firm wymaga nie jednego, a dwóch lub więcej. Warto więc przeanalizować swoje możliwości i zdecydować, czy podszkolić znajomość jednego języka lub rozpocząć naukę kolejnego. Warto postawić na przyszłościowe języki takie jak: język chiński, język hiszpański, arabski lub koreański.

Testy zawodowej predyspozycji

Ostatnio bardzo dużo mówi się o testach, które pomagają odkryć nasze wrodzone talenty. Po wykonaniu takiego testu otrzymuje się raport, który wskazuje, jakie masz naturalne wrodzone uwarunkowania. Jest to pomocne narzędzie, które może nakierować na poszukiwanie określonych grup zawodowych. Nie otrzymasz w raporcie jasno wypisanych stanowisk pracy, które możesz wykonywać, jednak uzyskasz realną wiedzę o Twoich ukrytych predyspozycjach. Warto zatem sprawdzić, co najbardziej wpływa na naszą pracę. To pomocne narzędzie, które warto wykorzystać na początku swojej kariery

Kurs samoobrony i pierwszej pomocy

Kolejne dwa bardzo przydatne kursy dotyczą naszego bezpieczeństwa. W przypadku kursu samoobrony niezwykle ważne jest pojęcie kilku zasad i umiejętności, które pomogą nam obronić się przed atakiem. Niejednokrotnie takie umiejętności ratują ludzkie życie. Nie inaczej jest z kursem pierwszej pomocy. I choć od dawna w szkołach są one obowiązkowe, to wiedza na ten temat ciągle się zmienia. Dlatego pod okiem specjalistów warto poćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową lub pierwszą pomoc w przypadku zakrztuszenia się.