Sesja — przydatne wskazówki

Sesja — przydatne wskazówki

Na niektórych uczelniach właśnie rozpoczyna się sesja, a inne mają ją w planach w najbliższym czasie. Styczeń i luty to miesiące, których studenci nie lubią, z jednego powodu — sesja zimowa. I choć sam termin jest z pewnością znany wszystkim studentom, to wciąż budzi on wiele negatywnych emocji. Szczególnie wśród żaków na pierwszym roku. Wspominaliśmy wcześniej, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i wszystko przy pomocy dobrej organizacji można przeżyć.  Podpowiadaliśmy także, jak zdać sesję w pierwszym terminie. Dziś podpowiemy kilka praktycznych wskazówek, o których warto pamiętać w trakcie trwania egzaminów.

Czas nauki — o tym nie zapominaj

Po pierwsze, ważna zasada, skup się tylko na jednym egzaminie. Jeśli w trakcie sesji masz ich na przykład 5, to danego dnia ucz się tylko na jeden z nich, ten najwcześniejszy. Po jego napisaniu zapominasz i dalej przygotowujesz się do kolejnego.

Z pewnością macie grupy wsparcia, a w nich krąży tajemna widza, co dokładnie było na egzaminie w zeszłym roku lub na kilku z ostatnich lata. Warto na tym bazować swoje przygotowania i z pewnością dobrze opracować te zagadnienia. Wykładowca też człowiek — może akurat nie będzie miał czasu na nowy test?

Na czas nauki wyłącz telefon, wyloguj się z portali społecznościowych i skup się na nauce. Może warto zdecydować się na nowe miejsce do nauki, na przykład biblioteka? Tam zawsze panuje cisza i spokój.

Pamiętaj o sobie

Nie ma potrzeby panikować i stresować się na zapas. Rób sobie przerwy w nauce i nie siedź nad książkami zbyt długo. Zadbaj o siebie i trochę wyluzuj. Na koniec dnia nauki obejrzyj swój ulubiony serial lub przejdź się na długi spacer.

Jeśli wydaje Ci się, że nic nie umiesz, to nie trać szansy, idź na egzamin. Może okazać się, że jednak trochę materiału pamiętasz i uda się zaliczyć egzamin. A jeśli nie, to głowa do góry, przecież jest jeszcze drugi termin. Zapamiętaj jak najwięcej pytań, wróć do domu bez stresu. Lepiej przygotujesz się na kolejny termin. Teraz, chociaż będziesz miał obraz tego, co może się pojawić przy kolejnym podejściu.

Powodzenia!