Niszowe kierunki i zawody, które wkrótce mogą zostać docenione

Niszowe kierunki i zawody, które wkrótce mogą zostać docenione

Wybór kierunków studiów jest ogromny. Czasami trudno się na coś zdecydować, a studenci głównie kierują się atrakcyjnością programu studiów lub tym, czy kierunek lub zawód jest przyszłościowy. Poniżej przedstawiamy listę kierunków studiów i zawodów, które już za niedługo mogą okazać się bardzo potrzebne na rynku i dochodowe.

Researcher

Kierunek Researcher jest mocno powiązany z psychologią, socjologią i zarządzaniem zasobami ludzkimi. W zawodzie najbardziej przydaje się umiejętność logicznego myślenia oraz trafnego szukania potrzebnych informacji. Głównym źródłem pracy jest internet, a więc i praca może być wykonywana w pełni zdalnie. Wiele firm w swojej strategii stawia na skuteczne zbadanie rynku i obecnych trendów, a to właśnie między innymi zadanie dla researchera.

Teletutor

W ostatnim czasie możemy zaobserwować wzrost zainteresowania w kierunku zdalnego nauczania. Podkreśla to fakt, że wiele spraw dzieje się w internecie, a samo narzędzie, jakim jest sieć internetowa, jest naprawdę potężne. Teletutor jest specjalistą w dziedzinie prowadzenia nauki na odległość. Jego głównym zadaniem jest nadzór nad procesem kształcenia, oczywiście przy użyciu najnowszych technologii, jakie są dostępne.

Drukarz 3D

To następna ciekawa propozycja dla lubujących się w szeroko pojętej grafice i nie tylko. Obecność drukarek 3D na rynku sprawia, że firmy poszukują osób, które są specjalistami w ich bezpośredniej obsłudze. Szukają również konserwacji czy projektach, które powstają przy użyciu drukarek 3D. Już teraz możemy zaobserwować, że wiele przedmiotów powstaje dzięki takiemu druku — nawet budowle mieszkalne.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny

Rosnąca popularność fizjoterapii związana z profilaktyką i leczeniem schorzeń w obrębie miednicy sprawia, że to zawód przyszłości. Fizjoterapeuta zajmujący się tym obszarem pomoże niejednej kobiecie planującej ciążę, w trakcie ciąży oraz po porodzie, gdzie konieczne jest wprowadzenie leczenia niefarmakologicznego.