Mieszkanie dla studenta – czy łatwo będzie je znaleźć?

Mieszkanie dla studenta – czy łatwo będzie je znaleźć?

Choć tak na dobrą sprawę rok akademicki dopiero się zaczął, to dla wielu studentów jest to czas na poszukiwanie nowego lokum. Nie da się ukryć, że obecnie trwa kryzys mieszkaniowy. Okazuje się, że nie dość, że ceny poszły mocno w górę, to jeszcze mieszkań jest coraz mniej. Podpowiadamy, gdzie szukać mieszkania dla studenta i na co zwrócić uwagę.

Akademiki znów modne!

Okazuje się, że do łask wracają akademiki. I nie ma w tym nic dziwnego. Studencki klimat, rynkowe, niższe ceny pokoju. Jeśli chcesz zamieszkać od nowego roku akademickiego właśnie w akademiku, to nie zwlekaj. Złóż podanie najszybciej jak to możliwe. Chętnych nie brakuje, a lepiej mieć spokojną głowę co do tego, że znajdziesz mieszkanie na czas. Najbardziej popularne są oczywiście pokoje jednoosobowe lub te, w najpopularniejszych akademikach.

Szukaj po znajomych lub grupach na Fb

Jeśli szukasz pokoju lub mieszkania, to popytaj znajomych. Być może ktoś opuszcza swój wcześniejsi pokój i łatwiej będzie Ci się dogadać z nowym właścicielem? Dobry pomysł to także napisanie postu lub przeszukanie grup społecznościowych. Tam często ogłoszenie wystawiają studencki, którzy szukają kogoś na swoje miejsce. Pamiętaj, żeby nie korzystać z usług agencji nieruchomości. Ponosisz wtedy dodatkowe koszta. Szukanie mieszkań na ostatnią chwilę też nie jest dobrym pomysłem, bo zazwyczaj bierzemy wtedy każdą opcję, często tę o wiele droższą. No i pamiętaj, że trzeba cierpliwości i regularności w poszukiwaniach nowego lokum.

Powodzenia!