Transport produktów medycznych. Mamy deficyt specjalistów?

Transport produktów medycznych. Mamy deficyt specjalistów?

W ostatnich latach świat został wystawiony na wiele ciężkich prób w zakresie reagowania na sytuacje kryzysu zdrowotnego. Pandemia Covid – 19 była największym wyzwaniem, z jakim przyszło nam się mierzyć w XXI wieku. Corona Wirus to niestety niejedyny problem, z którymi borykać się muszą medycy. Małpia ospa, wzmożone zachorowania na grypę oraz nadal szalejący wirus daje nam wszystkim w kość. Kłopotliwa sytuacja zrodziła potrzebę transportu medykamentów w jak najszybszym możliwym czasie. Logistyka transportu wrażliwych produktów medycznych wymaga odpowiednich kompetencji, ze względu na wrażliwy towar, który bardzo szybko ulega przeterminowaniu. Przy coraz większym zapotrzebowaniu na tego typu usługi, wzrasta również konieczność zatrudniania odpowiednich specjalistów.

Logistyka produktów medycznych studia podyplomowe.

         Jaki jest najlepszy sposób na poszerzanie swoich kompetencji i umiejętności? Oczywiście przemyślana edukacja w przyszłościowym kierunku. Logistyka transportu wrażliwych produktów medycznych to kierunek podyplomowy, dzięki któremu można znacząco zwiększyć swoje kompetencje zawodowe i stanowczo polepszyć swoją pozycję na rynku pracy. Dodatkowym atutem jest to, że po zakończeniu studiów poza dyplomem potwierdzającym ich ukończenie możemy otrzymać także międzynarodowy certyfikat IATA.

Kto powinien zastanowić się nad studiami?

         Studia podyplomowe z zakresu logistyki transportu wrażliwych produktów medycznych są odpowiednie dla pracowników spedycji drogowych i lotniczych, centrów logistycznych, terminali cargo, agentów handlingowych oraz portów i linii lotniczych, oraz pracowników sektora medycznego i farmaceutycznego. To doskonała okazja do samorozwoju, w dziedzinie którą już dobrze się zna i w której czuje się pewnie.  Warunkiem przystąpienia do studiów podyplomowych jest posiadanie dyplomu ukończenia szkoły wyższej.

Co podczas studiów?

         Student podczas dwóch semestrów zajęć będzie zobowiązany do przyswojenia wiedzy z zakresu organizacji transportu i obowiązujących regulacji prawnych przy zachowaniu odpowiednich procedur bezpieczeństwa. Głównym założeniem będzie nauka transportu i obsługi produktów ochrony zdrowia wrażliwych na czas i temperaturę.  Uczestnik studiów pozna wszelkie innowacje i technologię dotyczących obsługi wspomnianego wyżej transportu, a także pozna główne obszary ryzyka, które z niego wynikają z ich.  Ważnym elementem studiów są zajęcia przygotowujące do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji, poznania procedur oraz trendów branży TSL. Zwieńczeniem programu mogą być zajęcia niezbędne do otrzymania prestiżowego certyfikatu IATA.

A gdzie jest haczyk?

         Logistyka transportu wrażliwych produktów medycznych to bardzo dobry wybór, w kontekście znacznego zwiększenia możliwości zawodowych a co za tym idzie również zarobkowych. Program studiów podyplomowych jest kompleksowo przygotowany tak, aby absolwent posiadał wszelkie kompetencje oraz wiedze do podjęcia pracy w tej wąskiej branży. Haczyk pozostaje w nas samych i naszym podejściu do samorozwoju. To od nas zależy czy poświęcimy czas by zdobywać nowe umiejętności. Osoba, która jest w stanie zainwestować swój czas  w  studia podyplomowe, może liczyć na zapotrzebowanie swoich umiejętności na rynku pracy. Więcej kierunków podyplomowych oraz całą ofertę znajdziesz na stronie www.ckp-lodz.pl