Pierwszy taki program w Polsce przeznaczony dla studentów z branży Morskiej Energetyki Wiatrowej

Pierwszy taki program w Polsce przeznaczony dla studentów z branży Morskiej Energetyki Wiatrowej

Co roku powstają programy, które wspierają daną branżę lub dziedzinę. Nie inaczej jest w tym, właśnie rusza Executive Offshore Wind MBA. Jest to pierwszy tego typu program w Polsce, który przeznaczony jest dla branży Morskiej Energetyki Wiatrowej. Jego realizacją zajmie się Uniwersytet Morski w Gdyni. Co to jest za program?  Sprawdzamy.

Cele programu Executive Offshore Wind MBA

Celem programu jest przygotowanie profesjonalnych i co najważniejsze, skutecznych menedżerów i liderów sektora Offshore Wind, który w ostatnich czasach bardzo mocno się rozwija. Uczestnicy programu nabywają zaawansowane kompetencje, a także nowoczesną wiedzę o zarządzaniu w firmach Energetyki Morskiej. Po ukończonym programie uczestnicy mogą znaleźć zatrudnienie na rynku polskim i światowym w branży Offshore. Uzyskują również międzynarodowe kwalifikacje potwierdzone prestiżowym dyplomem Executive Offshore Wind MBA.

Dla kogo skierowany jest ten program?

Program skierowany jest do wszystkich osób, które posiadają praktykę w firmach przemysłu morskiego i sektora Energetyki Morskiej. W tym programie odnajdą się również osoby, które w przyszłości chcą planować rozpoczęcie pracy w sektorze Offshore Wind.

Międzynarodowy charakter programu

Cały program powstał przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG, która współpracowała w tym zakresie z University of Applied Sciences Bremerhaven i Business Academy SouthWest. Obie te placówki są liderami programów menedżerskich i specjalistycznych dla sektora Offshore Wind Energy. Z tego względu cały projekt ma charakter międzynarodowy. A jeśli chcesz przeczytać więcej o Gdańsku, to zapraszamy na stronę Gdansakinfo.pl.