Praca dla studenta w wakacje – gdzie warto się rozglądać?

Praca dla studenta w wakacje – gdzie warto się rozglądać?

Wakacje to dla studentów czas odpoczynku, ale również możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego oraz dodatkowy zarobek. Sprawdzamy, gdzie studenci mogą rozpocząć swoją pierwszą pracę wakacyjną.

Staże i praktyki

Wiele firm oferuje staż lub płatne praktyki, jest to świetna opcja, z której można skorzystać w trakcie wakacji. Super, jeśli taki staż będzie typowo pod dany kierunek studiów. Takie oferty można spokojnie znaleźć w większych korporacjach. Na różnych stronach z ofertami pracy można wyfiltrować sobie oferty, które będą właśnie stażem. Taką pracę staż dla studentów można znaleźć praktycznie w każdej branży. Z powodzeniem takie oferty dostępne są w rekrutacji, hr, marketingu, IT czy też w dziale prawa.

Sezon nad morzem

Dla studentów, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym, doskonałą propozycją może okazać się wyjazd nad morze. Praca sezonowa w takim miejscu jest bardzo często dobrze płatna, a co więcej, zleceniodawcy oferują również kwaterunek. Takie oferty z powodzeniem można znaleźć na różnych grupach w mediach społecznościowych. Wśród ofert można znaleźć pracę jako kelner, barman czy sprzedawca pamiątek, ale także w miejscu, gdzie wykonuje się warkoczyki, obsługuje się różne atrakcje turystyczne.

Wyjazd za granicę

Wyjazd za granicę w trakcie wakacji to doskonały pomysł. Jest to świetna opcja na podciągnięcie języka obcego, zdobycie nowego doświadczenia oraz zarobienie pieniędzy. To także możliwość, aby na spokojnie móc pozwiedzać nowe tereny. Doskonała propozycja dla studentów to wyjazd do USA na tak zwany camp. Cały projekt polega na tym, że studenci wyjeżdżają na 2 miesiące. W tym czasie połowę tego okresu pracują, a drugą połowę poświęcają na podróże po Stanach. Jeśli jesteś zainteresowany takim wyjazdem, to koniecznie przeczytaj więcej informacji na ten temat. Znajdziesz je w tym artykule.