Projekt w domu czy na mieście? Co wybrać?

Projekt w domu czy na mieście? Co wybrać?

W trakcie roku akademickiego pewnie nie raz usłyszysz, że masz do wykonania projekt. Jeśli chcesz go wykonać w profesjonalny sposób i uzyskać wysoką ocenę od wykładowcy, musisz dobrze przygotować się do jego rozpoczęcia.

Naturalnym i najbardziej rozpowszechnionym podejściem wydaje się zbieranie wszystkich materiałów i przechodzenie przez wszystkie etapy projektu w domowym zaciszu. Nie zawsze jednak jest to najlepsze rozwiązanie. W wielu przypadkach wymagana jest praca w kilkuosobowej grupie, co nieco komplikuje sprawę.

W pojedynkę

Jeśli projekt jest jednoosobowy, postaw na pracę w domu. Wcześniej upewnij się jednak, że masz wszystkie potrzebne materiały i narzędzia, konieczne do przechodzenia przez etapy projektu. Podkreślmy, że ważnym jak nie najważniejszym punktem będzie rozplanowanie kolejnych zadań w odstępach czasowych, z uwzględnieniem nieprzewidzianych sytuacji i planu zajęć lub pracy. Pozwoli Ci to na płynne przechodzenie z jednego punktu do drugiego i w ostateczności pozytywnego ukończenia projektu. Jeśli jesteś jedną z tych osób, których koncentracja wzrasta w pomieszczeniach w których nie panuje zupełna cisza, włącz ulubioną muzykę. Alternatywnie, możesz udać się do pobliskiej kawiarni i tam pracować nad swoim projektem.

Praca grupowa

Bardzo często projekty wymagają udziału kilku osób. Co wtedy? Na samym początku ustalcie, kto jest za co odpowiedzialny i przede wszystkim przedyskutujcie, czy nie będzie Wam wygodniej, jeśli spotkacie się na mieście. Wybierzcie wtedy miejsce, które posiada dogodną lokalizację dla każdej osoby z grupy. To pozwoli zaoszczędzić trochę czasu. Sprawdźcie biblioteki lub kawiarnie, w których można spokojnie usiąść w więcej osób i zacząć projekt. Oczywiście, jeśli naprawdę chcecie skupić się na wykonaniu zadania, wybierzcie takie miejsce, które swoim wyglądem nie będzie was mocno rozpraszać. Stonowane kolory ścian i dodatków oraz spokojna muzyka w większości przypadków będą strzałem w dziesiątkę.

Praca w domu i na mieście mają zarówno plusy, jak i minusy, ale najlepiej samemu jest dopasować pracę do swoich potrzeb i preferencji tak, żeby była ona przyjemnością samą w sobie.