Wybór zajęć sportowych – co trzeba wiedzieć?

Wybór zajęć sportowych – co trzeba wiedzieć?

Studia to nie tylko czas nauki, poznawania nowych osób i przygotowania do podjęcia pracy zarobkowej, ale także doskonała okazja do zadbania o swoją sprawność fizyczną. Wielu studentów zapomina o regularnych ćwiczeniach fizycznych. Są one bardzo istotne, ponieważ pomagają rozładować zgromadzony stres oraz poczuć się lepiej zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Z pomocą przychodzą zajęcia sportowe oferowane przez Twoją uczelnię jako przedmiot obowiązkowy w programie nauczania i trwający zazwyczaj przez jeden semestr, raz w tygodniu. 

Kwestie podstawowe

Rodzaje zajęć sportowych różnią się w zależności od uczelni wyższych. Na najlepszych uczelniach mamy dużo opcji, które powinny zaspokoić każdego, nawet tych, które nie uprawiają aktywności fizycznej na co dzień. Jeśli chcesz się zapisać na zajęcia sportowe, które już od dawna chodzą Ci po głowie, wcześniej koniecznie zapoznaj się z katalogiem dostępnym na stronie internetowej Twojej uczelni. Jeśli zapisy jeszcze się nie rozpoczęły, zazwyczaj dostępna jest lista zajęć, które zostaną uruchomione. Pamiętaj, że szanse na to, że liczba chętnych przewyższa liczbę dostępnych miejsc w grupie, którą wybierzesz, są wysokie i nie wszyscy zostaną przyjęci. Decyduje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Czas takich zajęć to w większości uczelni półtorej godziny dziennie.

W zespole raźniej

Piłka nożna, siatkówka, a może unihokej? Jeśli dobrze odnajdujesz się w grach zespołowych, lubisz współpracować i cieszyć się ze wspólnych sukcesów, postaw na sporty zespołowe. Jest to też dobra okazja do spróbowania swoich sił wytrzymałościowych, gdzie w ciągu jednego spotkania wyciśniesz z siebie ostatnie poty. 

Płaski brzuch z zajęciami fitness

Na te zajęcia zainteresowanie ze strony studentów jest bardzo duże. Potwierdza to fakt, że w dniu zapisów, miejsca znikają z minuty na minutę, a studenci chcą dopisywać się na zajęcia ponad stan dostępnych miejsc, co rzadko się udaje. Studenci chętnie wybierają siłownię, jogę lub bieganie. 

Co powiesz na szachy?

Jeśli powyższe zajęcia do Ciebie nie przemawiają, poszukaj sportów, które wymagają ponadprzeciętnego myślenia. Tak, szachy to również sport, na który zapiszesz się w ramach zajęć na uczelni. Po ukończonym kursie na pewno nie będziesz żałował, bo strategiczne myślenie bardzo przydaje się w dorosłym życiu. Wypisz wszystkie „za” oraz „przeciw” i wybierz zajęcia sportowe idealne dla Ciebie.