Wykorzystaj studia — benefity wynikające z bycia studentem

Wykorzystaj studia — benefity wynikające z bycia studentem

Oczywiście, że bycie studentem po prostu się opłaca. Jednak, czy znasz wszystkie zalety studiowania?

Zniżki

Jako student masz dostęp do naprawdę wielu atrakcyjnych zniżek i ulg. Z finansowego punktu widzenia oszczędzasz na wyjściu do kina, zamówieniu pizzy, korzystaniu z karnetu fitness i wielu, wielu innych przyjemnościach. Istnieją firmy informatyczne i sklepy komputerowe oferujące zniżki na programy i sprzęt niezbędny na studiach, więc skorzystaj z takiej szansy.

Samodzielność

Studia to wyjątkowy czas. Poza tym, że poznajesz dużo nowych osób i zdobywasz wiedzę, to również w większości przypadków oznacza to dla Ciebie wyprowadzkę z domu rodzinnego. To moment, w którym powoli wkraczasz w dorosłe życie i działasz na własną rękę. Zanim jednak ruszysz na podbój świata, potrzebujesz sprawdzić, jak to jest być samodzielnym, a studia w tym bardzo Ci pomogą.

Programy wymiany

Pamiętaj, że studia w Polsce to nie wszystko. Jeśli chcesz, sprawdź ofertę studiów za granicą, w tym wymian studenckich oferowanych na Twojej uczelni, a może okazać się, że już za niedługo odwiedzisz miejsca, o których od dawna marzyłeś. Więcej na temat wymiany studenckiej pisaliśmy w tym artykule.

Przygotowanie do pracy zarobkowej

Niezależnie czy planujesz w niedalekiej przyszłości podjąć pracę na etacie, czy skłaniasz się ku opcji poprowadzenia własnej działalności, studia zmienią nieco postrzeganie przez Ciebie świata. W ten sposób przygotujesz się do w pełni dorosłego już życia. Jeśli uda Ci się pogodzić studia z pracą, zdobędziesz jednocześnie doświadczenie zawodowe i zarobisz trochę gotówki na swoje potrzeby.

Zdobywanie wiedzy

Mózg człowieka potrzebuje nieprzerwanego rozwoju, a studia to czas, w którym możesz mu w tym pomóc. Nie wszystkie informacje, które zdobędziesz, będą dla Ciebie przydatne, ale na pewnym etapie odkryjesz, że niektóre z nich są bardziej interesujące niż inne. To znak, że warto im się przyjrzeć, bo nie dzieje się to bez powodu. Możliwe, że zainteresujesz się czymś zupełnie nowym lub staniesz się ekspertem w tym, co już trochę znasz. Otwórz się na tę możliwość, a zobaczysz, że Ci się to opłaci.