Tragi pracy — obowiązkowe wydarzenie dla studenta!

Tragi pracy — obowiązkowe wydarzenie dla studenta!

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stały się targi pracy. Jest to wydarzenie, które ma na celu zapoznanie studentów, absolwentów z potencjalnymi pracodawcami. Niektóre uczelnie organizują takie targi z myślą o swoich studentach. Czy warto brać udział w Targach Pracy i czego oczekiwać od takich wydarzeń — odpowiedzi poniżej.

Targi Pracy — pierwszy kontakt z pracodawcą

Tak naprawdę, takie wydarzenia mają różne nazwy i formy. Mogą być skierowane do konkretnego wydziału, konkretnej branży lub do określonej społeczności studenckiej, związanej z daną uczelnią. Pomimo różnic, cel każdego takiego wydarzenia jest jeden — stworzyć studentom możliwość spotkania się z potencjalnymi pracodawcami. Firmy, które poszukują określonych pracowników, podczas targów pracy, mogą zaprezentować profil swojej działalności, przedstawić przygotowane oferty pracy oraz wstępnie zapoznać się ze studentami lub absolwentami.

CV — prosty sposób przedstawienia siebie

Z pewnością na takie wydarzenia warto zawsze przygotować CV. O tym, na co należy zwracać uwagę, tworząc CV, można dowiedzieć się z tego artykułu. Pamiętaj, że odpowiednie przygotowany profil powinien być dostosowany pod konkretnego pracodawcę lub ogłoszenie. W tym przypadku warto kilka dnia wcześniej zapoznać się z firmami, które będą uczestniczyły w wydarzeniu oraz z ofertami pracy, na które aktualnie poszukują pracowników. Wybierz tylko te, którymi się interesujesz i przygotuj swoje CV. Dzięki temu możemy być pewnie, że nasza aplikacje będzie się wyróżniała na tle innych, przygotowanych bardziej uniwersalalnie

Jedno wydarzenia — wiele możliwości

Samo wydarzenie to nie tylko doskonała okazja, do zapoznania się z pracodawcami, ale również szereg innych korzyści. Zazwyczaj firmy, które chcą się zaprezentować, przygotowują dla uczestników różne spotkania, webinary. Dzięki temu możesz za darmo korzystać z wiedzy, którą chcą przekazać pracownicy. Jest to świetny moment, żeby szkolić swoją wiedzę. Większość takich wydarzeń oferuje również darmową konsultację CV lub pomoc we wskazaniu dalszej ścieżki kariery. Tak naprawdę targi pracy jedno wydarzenie, dzięki któremu możesz nie tylko poznać rynek pracy, ale również przygotować się do swojego startu w wybranym zawodzie.