Zajęcia dodatkowe na studiach — gdzie szukać?

Zajęcia dodatkowe na studiach — gdzie szukać?

Kiedy przychodzi czas studiowania, często przedmioty i nauka pochłania mnóstwo wolnego czasu. Ciężko wygospodarować wolną chwilę na dodatkowe zajęcia. Warto jednak znaleźć kilka godzin w miesiącu i regularnie uczęszczać na zajęcia dodatkowe, które nie są związane z naszym kierunkiem. Dzięki temu mamy mały przerywnik od codziennej nauki i zajęć. Poniżej kilka podpowiedzi.

Zajęcia ogólnouczelniane

Każda uczelnia, politechnika czy wyższa szkoła zawodowa ma możliwość zorganizowania dodatkowych zajęć, które nie są związane z żadnymi kierunkami na studiach. Często takie zajęcia mają różne nazwy, jednak najczęściej nazywane są zajęciami ogólnouczelnianymi. Zazwyczaj są to zorganizowane spotkania z języków obcych, nauk przyrodniczych, zajęcia sportowe lub takie, które nauczają o kompetencjach miękkich. W zależności od uczelni każdy student, który bierze udział w  takich spotkaniach, pod koniec semestru przedstawia listę obecności, na podstawie której zajęcia są rozliczone. Najczęściej wymaga się, aby odpowiednio wcześniej zapiać się na takie zajęcia. Każdy, kto bierze w nich udział, na koniec semestru rozlicza się z nich na podstawie listy obecności. Jest to doskonała szansa na zdobycie nowych umiejętności czy naukę języków i to całkiem za darmo. Warto przyjrzeć się ofercie takich zajęć na swojej uczelni.

Zajęcia a hobby

Jeśli posiadasz szczególne zainteresowania, to masz szansę zainwestować swój czas w doskonalenie wybranego hobby. Taniec sprawia Ci przyjemność — świetnie! Zapisz się na zajęcia taneczne, sprawdź, może na Twojej uczelni znajduje się grupa lub koło naukowe, które organizuje takie spotkania.

Jeśli nie taniec, to może filmy wywołują u Ciebie zainteresowanie. A sprawdzałeś, czy przypadkiem nie powstała już grupa, która lubi spotykać się na wspólnym oglądaniu filmów? Często takie pokazy przeradzają w dyskusję na temat wyświetlonej projekcji? Trzeba tylko trochę rozejrzeć się dookoła, a pomysł na spędzanie wolnego czasu z pewnością się znajdzie!

Grupy na portalach społecznościowych

Jeśli niedawno zmieniłeś miejsce zamieszkania, a na Twojej uczelnie nie znalazłeś żadnych zajęć dodatkowych, ani grup towarzyskich, to nic straconego. Poszukaj na różnych grupach, które ogłaszają się na portalach społecznościowych. Dzięki temu poznasz różne osoby, które mieszkają w Twojej okolicy i masz większą szansę, że znajdziesz odpowiednie zajęcia dla siebie.