CGMA — jak posiadanie tej kwalifikacji przez pracownika wpływa na jego pozycję na rynku pracy?

CGMA — jak posiadanie tej kwalifikacji przez pracownika wpływa na jego pozycję na rynku pracy?

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA (Chartered Global Management Accounting) to międzynarodowa certyfikacja oferowana przez CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) oraz AICPA (American Institute of Certified Public Accountants). Jest to prestiżowy program zdobywania kompetencji, który koncentruje się na umiejętnościach zarządczych, rachunkowości biznesowej i umiejętnościach analitycznych. Jak wygląda proces jego pozyskania oraz jak on wpływa na postrzeganie pracowników na rynku pracy? Sprawdźmy! 

Jaki jest cel zdobywania kwalifikacji CGMA? 

CGMA ma na celu dostarczenie praktycznych umiejętności zarządczych i finansowych potrzebnych w dzisiejszym środowisku biznesowym. Posiadanie certyfikatu lub dyplomu, które wieńczą poszczególne szczeble kwalifikacji potwierdza wysoki poziom kompetencji w obszarze zarządzania finansami, planowania strategicznego, analizy danych oraz podejmowania decyzji biznesowych opartych na danych finansowych.

Jak zdobyć kwalifikację CGMA?

Osoby ubiegające się o certyfikat lub dyplom CGMA, oferowane przez CIMA, muszą przejść przez ustalony proces egzaminacyjny oraz posiadać określony poziom doświadczenia zawodowego w obszarze rachunkowości i zarządzania finansami. Osoby, które nie mają wcześniejszego doświadczenia w finansach również mogą rozpocząć przygodę z kwalifikacją CGMA rozpoczynając naukę od poziomu Certificate in Business Accounting). Po uzyskaniu certyfikatu CGMA kandydat może wykazywać swoje umiejętności i wiedzę w dziedzinie zarządzania finansowego i rachunkowości, co może zwiększyć jej atrakcyjność na rynku pracy w obszarze finansów i biznesu. Dowiedz się więcej o Certyfikacie Rachunkowości Biznesowej CGMA na stronie: https://cimauczelnie.pl/pl/cgmapq  

Jak posiadanie Certyfikatu CGMA wpływa na postrzeganie pracownika na rynku pracy? 

O tym, że pracownicy posiadający certyfikat CGMA są niezwykle cenieni przez organizacje, świadczy średnie wynagrodzenie specjalistów posiadających tę kwalifikację. Dzięki dyplomowi można zarabiać nawet o 86% więcej niż bez tej akredytacji. 

Kwalifikacja CGMA to nie tylko certyfikat lub dyplom, ale znacznie więcej. Członkostwo w AICPA & CIMA oznacza również przynależność do międzynarodowego elitarnego grona ekspertów i liderów zarządzania finansami. Dostęp do globalnej sieci kontaktów otwiera wiele drzwi i ułatwia budowanie międzynarodowej kariery. 

Uzyskanie kwalifikacji CGMA, oferowanej przez CIMA oznacza, że pracownik posiada cenną i praktyczną wiedzę, którą dysponuje tylko elitarne grono specjalistów, a zyskuje narzędzia wspierające jego dalszy rozwój kariery. Dzięki zyskaniu międzynarodowej perspektywy i globalnego spojrzenie na finanse szansa na współpracę z ekspertami i organizacjami z różnych stron świata przestaje być wyzwaniem. Dla osób dążących do osiągnięcia sukcesu w dziedzinie finansów i zarządzania, zdobycie certyfikatu CGMA Certificate in Business Accounting może stanowić pierwszy krok do realizacji ambitnych celów zawodowych, a dla firm zatrudniających takich ekspertów to szansa na zbudowanie znacznej przewagi wśród konkurencji.