Dlaczego Twoje CV nie działa?

Dlaczego Twoje CV nie działa?

Znalezienie nowej pracy w dzisiejszych czasach jest banalnie proste. Wystarczy tylko wejść w portale ogłoszeniowe i znaleźć takie ogłoszenie, które odpowiada naszym oczekiwaniom oraz kwalifikacjom. Nie można też zapomnieć o urzędach pracy czy ogłoszeniach w prasie, które równie często są wykorzystywane przy poszukiwaniu zatrudnienia.

Czasami jednak nie dostaniemy pracy z powodu naszego CV. Postanowiliśmy przeanalizować najczęstsze błędy.

CV mogło posiadać kiepskie zdjęcie

Trzeba powiedzieć, że jednym z najczęstszych powodów, dla których nie udało się znaleźć pracy było kiepskie zdjęcie. Trudno jest sobie to wyobrazić, ale niektórzy rzeczywiście wrzucają swoje zdjęcie będące selfie czy fotką z imprezy. Pracodawca nie może potraktować takiego CV poważnie i odrzuca je, jak się domyślacie z góry.

Bardzo istotne jest to, że jeżeli nie posiadamy takiego dobrego, oficjalnego zdjęcia, to należy iść do fotografa i sobie je wyrobić. Warto więc założyć dobrą koszulę, zadbać o swoją twarz. Być może będzie to dla was zaskoczeniem, ale diabeł potrafi tkwić w szczegółach, więc nie warto sobie psuć sobie dobrego życiorysu i dać sobie więcej szansy.

Być może nasza oferta była za słaba

Czasem niekoniecznie musi zawodzić CV, ale nasze kompetencje oraz doświadczenie. Co prawda czasem pracodawcy z nim przesadzają, ale jednak posiadanie świadomości na własny temat jest jak najbardziej korzystne.

Warto zatem zrobić wszystko, aby zawczasu dbać o swoje kompetencje, czyli chodzić na studia, kursy i warsztaty, by zwiększyć swoje szanse na rynku zatrudnienia. Mimo wszystko, warto zacząć szukać braków w swojej osobie niż zrzucać winę na wszystkich.

Więcej o szukaniu pracy przeczytasz w portalu https://zawodowa.pl/.