Kredyt studencki — co warto wiedzieć?

Kredyt studencki — co warto wiedzieć?

Wydatki związane z edukacją sięgają często niemałych kwot. Studenci szukają oszczędności na każdym kroku. Drogi wynajem mieszkań, rosnące ceny żywności oraz rachunków za media, to tylko niektóre z problemów, którym muszą stawiać czoła. Inwestycja w siebie jest bardzo dobrym pomysłem, ale nie zawsze możliwym. Z pomocą przychodzi kredyt studencki, który pomoże spełnić Twoje marzenia. Sprawdź poniżej, jak możesz go dostać.

Czy faktycznie trudno otrzymać kredyt studencki?

Kredyt studencki można uzyskać przez cały rok. Wokół niego narosło wiele mitów, ale obecnie można go uzyskać na dobrych warunkach. Pożyczka studencka jest oferowana przez niektóre banki w Polsce, ale preferencyjne warunki zapewniane są dzięki dopłatom z budżetu państwa. Najważniejszym kryterium w przypadku przyznawania kredytu jest dochód. Ten nie może przekroczyć 3000 zł na osobę w rodzinie.

Decyzję otrzymasz szybko

Na wynik nie trzeba długo czekać — decyzja zapada zazwyczaj w 30 dni lub nawet mniej. Czas liczony jest od momentu dostarczenia wymaganych dokumentów do banku. Można składać wniosek o kredyt studencki nawet przed rozpoczęciem studiów, wtedy uruchomienie kredytu nastąpi po przedłożeniu zaświadczenia o statusie studenta.

Jak długo można otrzymywać kredyt?

Bank przekazuje co miesiąc środki na wskazane konto bankowe studenta nawet przez całe studia. Wysokość kwoty, która będzie wpływała na Twoje konto, może wynieść od 400 do 1000 zł. Możesz ją zmienić w trakcie studiów w zależności od Twoich potrzeb i sytuacji finansowej.

Przystępna spłata rat

Moment, w którym rozpoczniesz spłacanie kredytu studenckiego to aż 2 lata po zakończonej edukacji. To czas, kiedy możesz znaleźć źródło dochodu, które pokryje koszty kredytu. W zależności od wyników na studiach Twój kredyt może być pomniejszony o połowę jego wartości. Niezależnie od średniej ocen rata kredytu studenckiego jest dwa razy mniejsza niż kwota, która została pobrana, co czyni go wyjątkową ofertą skierowaną dla studentów.