Gdzie tanio kupić podręczniki akademickie?

Gdzie tanio kupić podręczniki akademickie?

Mogłoby się wydawać, że podręczniki akademickie w dobie internetu i e-booków już dawno przeszły do historii. Jednak nie jest to prawdą i w dalszym ciągu na niektórych wydziałach wymagane są podręczniki akademickie. Zazwyczaj są to stare wydania, które trudno dostać w formie cyfrowej, więc konieczne jest szukanie ich w tradycyjnej formie. Gdzie ich szukać, aby nie za bardzo obciążać studencka kieszeń? Podpowiadamy!

>Tanie księgarnie i studenckie zniżki

W większych miastach studenckich nie brakuje tak zwanych tanich księgarni. Możecie się zdziwić, jak dużo tytułów akademickich można tam spotkać. Warto udać się w takie miejsce i zarezerwować trochę czasu w poszukiwaniu książki na zajęcia. Jeśli jednak się nie udało, to nie ma nic straconego. Popytaj na uczelni, czy nie współpracuje ona z jakimś wydawnictwem lub księgarnią, która przygotowała specjalne kupony zniżkowe. Wiele uczelni lub wykładowców współpracuje z takimi miejscami. Możesz też śmiało zapytać nauczyciela akademickiego, czy zna takie miejsce, gdzie można w przystępnej cenie dostać takie podręczniki.

OLX, ALLEGRO oraz Facebook i inne portale

Jeśli nie udało Ci się znaleźć nigdzie w księgarni, to poszukaj na różnych portalach z ogłoszeniami. Przecież studenci z wyższego roku też musieli korzystać z takich podręczników. Warto poszukać na grupach studenckich, może akurat ktoś chce się pozbyć egzemplarzu, który Ty aktualnie poszukujesz. Upewnij się, że tego podręcznika faktycznie nie możesz dostać w formie cyfrowej. Może ktoś już zdążył zdigitalizować taką książkę.  Zachęcamy także do zapoznania się ze sprawdzonymi sposobami na to, jak tanio kupować różne książki, nie tylko akademickie.