Czy studenci mogą liczyć na juwenalia w tym roku?

Czy studenci mogą liczyć na juwenalia w tym roku?

Juwenalia to z pewnością impreza na którą czeka zdecydowana większość studentów. Jest to nic innego, jak wielkie święto obchodzone przez studentów, zazwyczaj w maju. Odbywają się wtedy uroczyste pochody oraz studenci mogą wybawić się na licznych imprezach, koncertach. Niestety z powodu zakazów w organizacji większych wydarzeń, w ciągu ostatnich dwóch lat juwenalia nie odbywały się. Wszystko wskazuje jednak na to, że w tym roku będzie inaczej. Zatem studenci, którzy dopiero wkraczają w życie żaków będą mieli okazję poznać, czym są juwenalia.

Wiele uczelnie wyznacza terminy i ogłasza szczegółowe informacje dotyczące imprezy

Coraz więcej uczelni wyznacza już szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń. I choć na niektórych uczelniach samo wydarzenie może mieć różne nazwy, na przykład Ekonomalia, Piastonalia, to nie pozostawia wątpliwości fakt, że w tym roku będzie można bawić się na imprezach studenckich. Okazuje się, że miesiąc maj będzie wyjątkowo łaskawym dla studentów, najpierw długi weekend majowy, a następnie w różnych terminach, imprezy studenckie. Warto więc zajrzeć na stronę swojego wydziału i sprawdzić, co szykuje dana uczelnia dla swoich studentów.

Dobra zabawa i koncerty – to nie wszystko

W ramach juwenaliów szykują się różne koncerty, uroczyste pochody, konkursy, ale również różne akcje, które mają na celu wspomóc innych. Można w tym czasie oddać krew, wziąć udział w charytatywnym biegu. To również świetna okazja, żeby nawiązać nowe znajomości z osobami z innych uczelni, wydziałów a także ze studentami z różnych wymian międzynarodowych.