Plany na świąteczną przerwę

Plany na świąteczną przerwę

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Miasta zmieniają swój wystrój na bardziej klimatyczny, spotykamy się z rodziną, dajemy sobie prezenty i przede wszystkim mamy przerwę od zajęć. Studenci często zastanawiają się, jak dobrze spędzić i zaplanować sobie ten czas.

Rodzina

Uczelnie znajdują się w wielu miastach, ale nie każdy ma możliwość studiowania w swoich rodzinnych stronach. Z tego powodu bliską rodzinę widujemy rzadziej. Aby bardziej poczuć klimat świąt, spędźmy z nimi trochę naszego czasu. Jeśli kogoś akurat nie możemy spotkać twarzą w twarz, zadzwońmy do tej osoby. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzają się również komunikatory internetowe z możliwością wideo.

Wyjazdy

Planowanie podróży na święta? Czemu nie! Skorzystajmy z tego, że mamy odpoczynek od uczelni i zregenerujmy swoje siły. Pierwsza myśl, która może wpaść nam do głowy to wyjazd na narty lub po prostu w góry, chodząc szlakami. Nie ograniczajmy się jednak tylko do tej opcji. Jeśli sytuacja na to pozwala, udajmy się w ciepłe zakątki świata.

Sylwester

Przez wielu najbardziej oczekiwanym dniem jest ostatni dzień roku, czyli Sylwester. Jeśli jeszcze nie mamy na niego planów, popytajmy wśród swoich znajomych, jak oni zamierzają spędzić ten dzień, a może akurat uda wam się spotkać i pożegnać wspólnie stary rok. Jedną z opcji jest zorganizowanie imprezy w domu. Przygotujcie wcześniej playlistę utworów muzycznych, zróbcie miejsce na tańce, zagrajcie w planszówkę i po prostu cieszcie się swoim towarzystwem.

Plany na następny rok

Końcówka roku to czas idealny do refleksji nad tym, co wydarzyło się w minionych miesiącach. Spiszmy sobie na kartce, jakie ważne wydarzenia miały miejsce, kogo poznaliście, jakich nowych umiejętności nauczyliście się, ale także zanotujcie te rzeczy, których nie udało wam się zrealizować lub co zrobilibyście inaczej. Ustalcie ogólny plan na nowy rok — podróże, nowe nawyki lub podjęcie pracy. Taką kartkę zachowajcie na następny rok, żeby sprawdzić, co udało wam się wykonać, a nad czym musicie jeszcze popracować.